PRIESKUM: Voliči OĽANO a Smeru sa v jednej veci zhodujú. Vláda by mala rozdávať aj za cenu zadlžovania

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Agentúra FOCUS pre reláciu Na telo zisťovala, aký majú ľudia názor na verejný dlh. Podľa výsledkov sú v tejto otázke Slováci rozdelení. 

Názor, že dôležitejšia ako výška deficitu verejných financií je v tomto období pomoc ľuďom, a preto nová vláda musí naďalej dávať čo najviac peňazí na sociálne opatrenia a pomoc ľuďom a to aj napriek zadlžovaniu štátu, má 48 percent respondentov. 

Naopak, 47 percent opýtaných si myslí, že štát míňa príliš veľa peňazí a krajina sa neúmerne zadlžuje a môže o niekoľko rokov zbankrotovať. Preto musí nová vláda začať razantne šetriť.

Zvyšných päť percent sa nevedelo vyjadriť.

Agentúra sa pozrela aj na to, aký názor majú voliči jednotlivých strán. 

To, že by mala vláda razantne šetriť, si najviac myslia voliči Progresívneho Slovenska (59 percent). Nasledujú voliči SaS (54 percent) a Sme rodina (53 percent).

Na druhej strane, za pomoc štátu ľuďom aj za cenu zadlžovania sú najviac podporovatelia OĽANO (69 percent) a voliči Smeru (52 percent).

Agentúra FOCUS uskutočnila v dňoch 9. 8. až 16. 8. prieskum verejnej mienky formou osobných rozhovorov. Výberovú vzorku tvorilo 1009 respondentov.

Kompletné výsledky nájdete v priloženom videu hore.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.