Za prepadnuté hlasy budú zodpovedať Demokrati a Modrí, tvrdí R. Sulík (Na telo)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami nedeľného Na telo boli predseda SaS Richard Sulík a šéf SNS Andrej Danko. Reč bola okrem iného aj o predvolebných a povolebných dohodách medzi politickými stranami.

Komunikácia o možnom odstúpení menších demokratických strán v prospech SaS podľa R. Sulíka neprebieha. Nevylučuje pritom, že v budúcnosti k takýmto rokovaniam napríklad s Eduardom Hegerom alebo Mikulášom Dzurindom dôjde.

V rubrike ÁNO/NIE predseda SaS tiež naznačil, že by boli ochotní uhradiť niektorej z menších strán náklady na kampaň v prípade, že by sa napokon v prospech liberálov vzdala.

Podpredseda Demokratov Jaroslav Naď minulý týždeň v Na telo vyhlásil, že jeho strana zo septembrových volieb neodstúpi ani v prípade, že by nemala reálne šance prekročiť brány parlamentu.

Na hranici zvoliteľnosti sa podľa posledného prieskumu agentúry Focus stále nachádza aj SNS. Jej líder Andrej Danko deklaruje, že prioritou je preňho vláda so Smerom a Hlasom. Naopak, vládnuť s Republikou podľa jeho slov „nikdy netúžil“.

Prečítajte si tiež:

V prípade, že by Republika trvala na vyhlásení referenda o vystúpení z NATO tak, ako to minulý týždeň v Na telo avizoval Milan Uhrík, by s ňou SNS do vlády nešla. Podľa A. Danka dnes o vystúpení z NATO nemôže hovoriť „nikto normálny“.

R. Sulík zasa za prirodzeného partnera označil Progresívne Slovensko. Nevedel pritom odpovedať, či by bol Michal Šimečka lepším premiérom ako Peter Pellegrini. Predsedovi PS podľa R. Sulíka chýbajú „remeselnícke skúsenosti“ potrebné na vládnutie.

O možnej premiérskej budúcnosti P. Pellegriniho niečo prezradil aj A. Danko. Predseda SNS si myslí, že Smer ponúkol Hlasu premiérsku stoličku, aby ho tak presvedčil na vstup do budúcej koalície.

Smer aj Hlas správu dementovali.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.