Armáda na hraniciach aj plán Viktora Orbána. Takto príliv utečencov vidia v SaS, KDH a SNS (Na telo PLUS)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami relácie Na telo PLUS boli poslankyňa SaS Jana Bittó-Cigániková, Tomáš Taraba z SNS a kandidát na poslanca Národnej rady za KDH František Mikloško. Moderátor Michal Kovačič sa ich pýtal aj na zvýšené počty utečencov prichádzajúcich cez hranicu s Maďarskom.

Podľa Františka Mikloška nie je v schopnostiach slovenskej vlády problém riešiť. Za príchodom utečencov vidí Budapešť, ktorá v auguste oznámila prepustenie viac ako 1400 dovtedy zadržaných prevádzačov.

„Je všeobecne známe, že Viktor Orbán a Robert Fico sú spojenci,“ tvrdí Mikloško s tým, že situácia na južnej hranici podľa neho nahráva práve preferenciám Smeru-SD.

Prečítajte si tiež:

Naopak, Tomáš Taraba v migračnej politike Viktora Orbána problém nevidí. Ten je pritom dlhodobou inšpiráciou Andreja Danka, na ktorého kandidátke sa Taraba uchádza o poslaneckú stoličku.

„Maďarsko samo o sebe s touto krízou nedokáže nič urobiť,” myslí si Taraba. Za vzniknutú situáciu kritizoval Brusel, od ktorého očakáva vyčlenenie financií na ochranu vonkajších hraníc Európskej únie. Spoluúčasť čaká aj od ostatných členských štátov.

S Mikloškom súhlasila Jana Bittó-Cigániková. Nemyslí si však, že situáciu vyrieši zvolanie mimoriadnej schôdze, ktorú navrhol Smer. Zároveň pripustila, že je nereálne, aby celú hranicu chránila armáda a polícia tak, ako o tom hovoril jej stranícky šéf Richard Sulík. Vláda by napriek tomu podľa nej mala byť schopná ochrániť hranice štátu.

Dodala, že riešením by mohli byť aj záchytné tábory mimo územia Európskej únie.

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo plus

Dôležité udalosti