I. Matovič v Na telo: Stále chcem veriť, že B. Kollár chce úprimne bojovať proti korupcii

I. Matovič v Na telo: Stále chcem veriť, že B. Kollár chce úprimne bojovať proti korupcii
Hosťami relácie Na telo boli Igor Matovič a Boris Kollár Zdroj: TV Markíza

Líder hnutia OĽANO tvrdí, že v kauze 20-tisícového úplatku dôveruje Vladimírovi Pčolinskému na 60 percent. Či by aj dnes zveril SIS strane Sme Rodina, jednoznačne neodpovedal.

Hosťami Na telo boli predseda parlamentu a Sme Rodina Boris Kollár a líder hnutia OĽANO Igor Matovič.

Utečenci na hraniciach

Lídri strán diskutovali aj o zvýšenom počte utečencov prechádzajúcich cez hranice s Maďarskom. Boris Kollár si myslí, že vláda je neschopná riešiť vzniknutú situáciu. Kriticky vníma, že na hranicu nevycestoval žiadny z vládnych činiteľov. „Kecajú od bieleho stola,“ dodal.

Naopak, Igor Matovič vidí korene problému v zahraničí. Európska únia podľa neho zanedbáva starostlivosť o svoje vonkajšie hranice a „migračná kríza“ je toho dôsledkom.

Lepšiu ochranu vonkajšej hranice EÚ považuje za riešenie aj šéf Sme Rodina. Okrem toho by podľa neho malo Slovensko prestať utečencom vydávať doklad o pobyte na území Slovenskej republiky.

O zrušenie povinnosti vydávať tento doklad sa na mimoriadnej parlamentnej schôdzi mali pokúsiť poslanci. Schôdzu sa im však tento týždeň otvoriť nepodarilo.

„Treba sa pýtať tých, ktorí najviac vykrikujú a nechcú urobiť nič pre to, aby sa naozaj zamedzilo tej migrácii,“ reagoval Boris Kollár na možnosť, že parlament zmenu odhlasuje v pondelok.

Prečítajte si tiež:

I. Matovič: Zvolenie Maroša Žilinku za generálneho prokurátora bola chyba

Reč bola aj o situácii na generálnej prokuratúre a SIS.

„Som veľmi rád, že tam je,“ vyhlásil o generálnom prokurátorovi Boris Kollár. Igor Matovič, naopak, označil zvolenie Maroša Žilinku za chybu.

Zároveň odmietol interpretáciu Borisa Kollára, podľa ktorého dôveryhodnosť občanov voči generálnemu a špeciálnemu prokurátorovi zrkadlí kvalitu ich práce. „Toleruje manipulovanie kľúčových nahrávok,“ vyhlásil Matovič na adresu Maroša Žilinku.

Manipulovaná sa šéfovi OĽANO zdala aj tajná správa SIS. Požiadavku Sme Rodina riadiť SIS však označil za legitímnu v rámci povolebných rokovaní o zostavení vlády.

Na otázku, či by sa dnes rozhodol inak, jednoznačne neodpovedal.

Myslí si Igor Matovič, že Boris Kollár chce úprimne bojovať proti korupcii? „Stále tomu chcem veriť,“ odpovedal líder OĽANO v rubrike ÁNO/NIE.

Prečítajte si tiež:

Prieskum dôveryhodnosti: Zelenský vs. Putin, Pavel vs. Orbán

V relácii bol odprezentovaný aj exkluzívny prieskum dôveryhodnosti zahraničných lídrov. Najvyššiu dôveru získal český prezident Petr Pavel, ktorému verí 38 percent Slovákov. Tesne za ním sa s dôverou na úrovni 36 percent umiestnil maďarský prezident Viktor Orbán.

Naopak, najmenej dôveryhodní sú podľa agentúry Focus bývalý aj súčasný prezident USA. Donaldovi Trumpovi verí len 22 percent Slovákov, kým Joeovi Bidenovi iba 20 percent.

„Mrzí ma, že vrahovi Putinovi na Slovensku verí 24 percent ľudí,“ reagoval na výsledky prieskumu Igor Matovič. Prezident Ruskej Federácie sa umiestnil za ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, ktorý si získal dôveru 26 percent Slovákov.

Reláciu Na telo si môžete vypočuť aj ako podcast:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.