Exkluzívny PRIESKUM: Prezidentské kreslo by Pellegrini získal v súboji s Korčokom aj Ficom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovensko čakajú na jar budúceho roka prezidentské voľby. Exkluzívny prieskum agentúry FOCUS pre reláciu Na telo ukázal, kto by ich mohol vyhrať, ak by sa konali už v septembri.

Agentúra respondentov vyzvala, aby si predstavili, že sa v druhom kole prezidentských volieb stretli menovaní politici. Komu z nich by dali svoj hlas?

Ukázalo sa, že ak by sa do súboja o prezidentské kreslo dostali Robert Fico a Ivan Korčok, výsledok by bol mimoriadne tesný. Za každým z nich stojí presne 50 percent z rozhodnutých respondentov.

Pellegriniho by dnes nikto neporazil 

Výsledky sú jednoznačnejšie v prípade, že by sa Ivanovi Korčokovi postavil Peter Pellegrini. V takom prípade by sa dnes prezidentom stal Pellegrini, v prieskume získal 58-percentnú podporu. Korčoka by v tomto súboji volilo 42 percent rozhodnutých voličov.

Ak by Slovensko rozhodovalo medzi Ivanom Korčokom a Štefanom Harabinom, voľby by vyhral so 63-percentnou podporou Korčok. Harabina by volilo 37 percent rozhodnutých opýtaných.

V prípade, že by sa do druhého kola prezidentských volieb prebojovali Peter Pellegrini a Robert Mistrík, prezidentom by sa stal Pellegrini, ktorý v prieskume získal 68 percent. Mistríka by zvolilo 32 percent rozhodnutých.

Jednoznačnú výhru by Pellegrini zaznamenal aj v súboji s Robertom Ficom. Medzi rozhodnutými respondentmi má v tomto prípade 65-percentnú podporu, zatiaľ čo Fico 35-percentnú.

Ivan Korčok by sa prezidentom podľa výsledkov prieskumu stal aj v prípade, že by sa do druhého kola dostal s Jánom Kubišom. 58-percent rozhodnutých respondentov by volilo Korčoka, 42 percent Kubiša.

V prípade dvojice Ján Kubiš a Štefan Harabin by sa prezidentom stal Kubiš, ktorý má medzi rozhodnutými respondentmi v tomto prípade 66-percentnú podporu, zatiaľ čo Harabin 34-percentnú.

Prieskum verejnej mienky uskutočnila pre reláciu Na telo agentúra FOCUS v dňoch od 6. septembra do 13. septembra 2023 formou osobných rozhovorov. Výberovú vzorku tvorilo 1001 respondentov.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.