Aká je budúcnosť cien energií? Diskutovali M. Šimečka a P. Pellegrini (Na telo)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami nedeľného Na telo boli líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Moderátor Michal Kovačič sa ich pýtal aj na rozhodnutie vlády, ktorým tento týždeň zmrazila cenu silovej zložky elektriny. Domácnosti by si tak v roku 2024 nemali za elektrinu výraznejšie priplácať.

„Dlhodobo je to neudržateľná situácia,“ komentoval riešenie vlády Michal Šimečka, podľa ktorého nevieme predvídať, kam sa budú ceny elektriny hýbať na svetových trhoch. Líder progresívcov však predpokladá, že sa už nevrátia na úroveň pred ruskou inváziou do Ukrajiny. Za prioritu označil hľadanie spôsobu adresnej pomoci ľuďom.

Naopak, Peter Pellegrini rozhodnutie vlády uvítal, avšak len z krátkodobého hľadiska. Dlhodobo by podľa neho problém s cenami elektriny mohol vyriešiť väčší vplyv štátu v kľúčových energetických podnikoch.

Prečítajte si tiež:

Tento nápad Šimečka neodmietol, avšak vyjadril pochybnosti o tom, či má štát na takýto krok dostatok financií. Uviedol, že za dlhodobé riešenie považuje investovanie do obnoviteľných zdrojov. Tie Pellegrini označil za „imidžovku“.

„To, že poviete, že to je imidžová vec, podľa mňa ukazuje, že naprosto nerozumiete tomu, kam sa svet hýbe,“ kontroval Pellegrinimu Šimečka, podľa ktorého je budúcnosť Európskej únie práve v zelených investíciách.

Expremiérovi okrem toho vyčítal nečinnosť v oblasti energetických inovácii pred 10-timi rokmi. „Vtedy ste tiež kašľali na budúcnosť a dnes Slovensku ten vlak uchádza,“ odkázal mu Šimečka.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.