„Trieskanie do stola,“ zhodnotil M. Šimečka nápad P. Pellegriniho zatvárať utečencov do internačných táborov (Na telo)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami nedeľného Na telo boli líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Reč bola okrem iného aj o zvýšenom počte utečencov prechádzajúcich cez slovensko-maďarské hranice.

Parlament minulý týždeň ani na posledný pokus neotvoril mimoriadnu schôdzu k vládnemu návrhu o zrušení povinnosti vydávať utečencom potvrdenie o zotrvaní na území Slovenska. Poslancov však čaká ďalšie mimoriadne zasadanie, ktorým chce Smer-SD spolu s Hlasom a SNS zaviazať vládu k obnove kontrol na hraniciach s Maďarskom.

Podľa lídra progresívcov je uzatvorenie hraníc krajné riešenie. Zároveň situáciu na juhu Slovenska označil za „maďarské zlyhanie“, pretože podľa neho Viktor Orbán nechce alebo nedokáže chrániť Schengenskú hranicu.

Prečítajte si tiež:

Naopak, Peter Pellegrini v relácii za nečinnosť kritizoval úradnícku vládu Ľudovíta Ódora. Skepticky sa tiež postavil k vyjadreniu policajného prezidenta Štefana Hamrana, podľa ktorého je nemožné chrániť južnú hranicu policajtmi a armádou v celej dĺžke.

Za riešenie považuje šéf Hlasu aj zatváranie utečencov do internačných táborov ako výstrahu utečencom, ktorí by sa prejsť cez Slovensko ešte len chystali.

Michal Šimečka označil Pellegriniho návrhy za „trieskanie do stola“. Podotkol pritom, že väčšina prichádzajúcich utečencov strávi na území Slovenska zhruba desať hodín. Zadržiavanie utečencov by podľa neho viedlo k preplneným väzniciam a uzavretie hraníc k nedostatku policajtov v uliciach miest.

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Na telo

Dôležité udalosti