Zatýkanie u vojenských tajných: A. Hlina a M. Šutaj Eštok reagovali na akciu Vírus (Na telo PLUS)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami Na telo PLUS boli v utorok Alojz Hlina z SaS, Milan Krajniak zo Sme Rodina a Matúš Šutaj Eštok z Hlasu-SD. Moderátor Michal Kovačič sa ich pýtal aj na čerstvú akciu NAKA s názvom Vírus, ktorá sa týka podozrení z rozkrádania verejných financií vo vojenskom spravodajstve.

„Je to desivý obraz o Slovensku,“ komentoval kauzu Alojz Hlina. Zaspomínal pritom na výrok bývalej ministerky zahraničných vecí USA Madeleine Albright, ktorá Slovensko za éry Vladimíra Mečiara označila za dieru Európy. „My sme ňou, prísne vzaté, asi aj zostali,“ myslí si Hlina.

Zatýkanie u vojenských tajných podľa neho Slovensku pôsobí reputačné škody. „Ako sme to my dopustili, že takí ľudia tam boli?“ pýtal sa.

Matúš Šutaj Eštok sa k Hlinovej úvahe priklonil. Akcia má však podľa neho aj politický rozmer. Polemizoval pri tom, či nejde o snahu polície ovplyvniť voľby. „Zrazu, jedenásť dní pred voľbami, sa tu dejú zatýkania,“ uviedol.

Prečítajte si tiež:

„Vy ste asi taký Blaha z Hlasu,“ reagoval na Eštoka Hlina. Podotkol tiež, že kauza šafárenia na vojenskom spravodajstve sa týka rokov 2013 až 2020, teda čias druhej a tretej vlády Roberta Fica, ktorej boli ako vtedajší členovia Smeru účastní aj mnohí dnešní kandidáti strany Hlas.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) v utorok pre podozrenia z tunelovania vojenského spravodajstva zadržala podnikateľa Michala Gučíka či exšéfa Vojenského obranného spravodajstva Ľubomíra Skuhru, ale aj ďalších 15 osôb. Obvinený je aj bývalý riaditeľ vojenských tajných Ján Balciar. Polícia mala zdokumentovať škodu vyše 74 miliónov eur.

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo plus

Dôležité udalosti