Kto zvíťazí vo voľbách? M. Slosiarik hodnotil súboj Smeru, PS a Hlasu (Na telo PLUS)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťom Na telo PLUS o poslednom prieskume preferencii agentúry Focus pred volebným moratóriom bol sociológ a riaditeľ Focusu Martin Slosiarik. Moderátor Michal Kovačič sa ho pýtal aj na súboj Smeru-SD, Progresívneho Slovenska a Hlasu-SD o premiérske kreslo.

„Myslím si, že ten víťaz nie je stále jasný,“ tvrdí Martin Slosiarik. Rozdiel medzi prvými dvoma stranami je podľa neho na úrovni štatistickej chyby a zo súboja nevylučuje ani v poradí tretieho adepta na volebné víťazstvo.

Exkluzívny prieskum preferencii vedie Smer-SD s 18-timi percentami. Za ním nasleduje Progresívne Slovensko zo ziskom 16,6 percent. Trojicu uzatvára Hlas-SD s 13,7 percentami.

„Je tam klesajúca tendencia,“ komentoval Slosiarik výsledok Smeru, ktorý oproti minulým prieskumom Focusu stratil. Slosiarik sa domnieva, že za poklesom môže byť zvyšujúce sa percento ľudí, ktorí majú záujem prísť k voľbám.

Je však podľa neho možné, že Smer napokon získa aj viac ako 20 percent hlasov voličov.

Prečítajte si tiež:

Progresívne Slovensko oproti ostatnému prieskumu Focusu stagnuje. Slosiarik očakáva, že časť voličov PS pôjde vo voľbách zachraňovať menšie strany. Je preto podľa neho pravdepodobnejšie, že voľby napokon vyhrá Robert Fico.

„Hlas je relatívne často zvažovanou stranou práve medzi tými nerozhodnutými respondentmi, čiže stále by som ani Hlas úplne nevylučoval z toho celkového súboja,“ uviedol Slosiarik na adresu strany Petra Pellegriniho.

Aj pri nej je podľa Slosiarika jednoznačne vidieť klesajúci trend, ktorý však už strana nemusí byť schopná otočiť natoľko, aby napokon vo voľbách zvíťazila.

Voľby na Markíze

V samotný deň volieb, v sobotu 30. septembra, okrem večernej relácie, v ktorej divákom hneď po zatvorení volebných miestností odprezentujeme exkluzívny EXIT POLL agentúry Focus pre TV Markíza a následne výsledky volieb, pripravujeme aj mimoriadne spravodajské vysielanie.

Niekoľkokrát počas volebnej soboty odvysielame krátke Televízne noviny. V nich dostanú diváci základné informácie o priebehu volieb, prípadných problémoch, naživo sa spojíme s našimi redaktormi, ktorí budú celý deň monitorovať situáciu v teréne.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo plus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.