Progresívci verzus Smer: Ku komu sa pridá KDH? (Na telo)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami nedeľného Na telo boli podpredsedníčka Hlasu-SD Denisa Saková, podpredseda Progresívneho Slovenska Michal Truban, šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš a kandidát na poslanca do Národnej rady za SNS Tomáš Taraba. Reč bola aj o tom, či KDH pôjde do budúcej koalície s víťazom volieb Robertom Ficom.

​„Stať sa môže všeličo,“ myslí si Denisa Saková. Je podľa nej možné, že celoslovenská Rada KDH, ktorá má podľa šéfa strany Milana Majerského zasadnúť do dvoch týždňoch, napokon rozhodne o povolebnej spolupráci so Smerom-SD kladne.

„Verím tomu, čo povedal pán Majerský pred voľbami, že nepôjdu so Smerom,“ reagoval Michal Truban. Odmietnutie Smeru podľa neho deklarovalo aj viacero ďalších členov KDH.

Tomáš Taraba sa parlamentnej spolupráci s konzervatívcami nebráni. Tvrdí však, že ľudia na kandidátke KDH politikov Smeru a Hlasu nazývajú mafiou či hrozbou, čo prípadnému spojenectvu odporuje.

Prečítajte si tiež:

​Z tohto dôvodu podľa Tarabu neplatí ani to, že by spojenectvo s kresťanskými demokratmi mohlo viesť k ústavnej väčšine. Napríklad František Mikloško či Peter Stachura by v prípade spolupráce so Smerom podľa Tarabu mohli „odskočiť.“

Koalícia Smeru, Hlasu, SNS a KDH by v Národnej rade zastávala 91 mandátov, teda úplne tesnú ústavnú väčšinu.

Michal Šipoš označil úvahy, že Robert Fico počká so skladaním vlády na rozhodnutie KDH za smiešne. Vopred je podľa neho dohodnutá koalícia Smeru, Hlasu a SNS.

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti