Obnova V4, Putinov spojenec, parády na Červenom námestí: Hlas, PS, OĽANO a SNS o budúcnosti zahraničnej politiky (Na telo)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami nedeľného Na telo boli podpredsedníčka Hlasu-SD Denisa Saková, podpredseda Progresívneho Slovenska Michal Truban, šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš a kandidát na poslanca do Národnej rady za SNS Tomáš Taraba. Moderátor Michal Kovačič sa ich pýtal aj na povolebné smerovanie slovenskej zahraničnej politiky.

​„Pokiaľ by sme vedeli dôjsť k akýmkoľvek lacným energiám, tak si myslím, že tie debaty by sme viesť mali,“ povedal Tomáš Taraba o možnom rozvíjaní vzťahov s Ruskou federáciou.

Zároveň uviedol, že nevidí zmysel v tom, aby sa dnes vládny predstaviteľ zúčastnil prehliadky ruskej armády na moskovskom Červenom námestí tak, ako to v roku 2019 urobil Andrej Danko. Dankova účasť bola podľa Tarabu „v inom kontexte.“

„Fico bude kopírovať Orbána,“ myslí si Michal Šipoš, podľa ktorého si Vladimír Putin našiel v Európskej únii ďalšieho spojenca.

Prečítajte si tiež:

​Hlas sa podľa Denisy Sakovej bude zasadzovať o suverénnu zahraničnú politiku. Záujem majú pritom nie len o silné a právoplatné členstvo v EÚ a NATO, ale aj o obnovenie fungovania Vyšehradskej štvorky. „Budeme sa snažiť dostať to do starých koľají,“ uviedla.

Podľa Michala Trubana sa budúcnosť Slovenska delí na dvoch líniách – spravodlivosti a zahraničnej politike. „Chceme sa pokúsiť o to, aby Slovensko nešlo späť,“ povedal a zdôraznil pritom prioritu silného členstva v Európskej únii a v NATO.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.