Kto bude šéfovať polícii a čo čaká SIS? Diskutovali P. Pellegrini a R. Sulík (Na telo)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami relácie Na telo boli v nedeľu (12.11.) predseda parlamentu a líder strany Hlas-SD Peter Pellegrini a šéf SaS Richard Sulík. Reč bola aj o tom, kto by sa mohol stať novým policajným prezidentom či šéfom SIS, ale aj o osude špeciálnej prokuratúry.

​Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok zatiaľ podľa Petra Pellegriniho s konkrétnymi nomináciami na post policajného prezidenta neprišiel. „Čakám aj ja osobne,“ uviedol Pellegrini s tým, že nepozná mená, z ktorých si minister vyberá.

„Myslím si, že pán minister má ambíciu vymenovať svojho nového policajného prezidenta,“ reagoval Pellegrini na otázku, či by polícii mohol šéfovať dočasne poverený policajný prezident Rastislav Polakovič.

K osudu špeciálnej prokuratúry podľa Pellegriniho zatiaľ nepadlo žiadne rozhodnutie. Zopakoval, že to, či úrad zrušia alebo zreformujú, závisí od názoru odborníkov mimo politického spektra.

„Ja si nemyslím, že by tam mal ostať až do skončenia funkčného obdobia,“ povedal Pellegrini o špeciálnom prokurátorovi Danielovi Lipšicovi.

Prečítajte si tiež:

​„Je úplne jasné, že pán Lipšic im je tŕňom v oku,“ reagoval na možnosť zrušenia špeciálnej prokuratúry Richard Sulík. Spolu s generálnou prokuratúrou by podľa neho úrad mal byť podriadený ministerstvu spravodlivosti tak, ako je to v prípade českého štátneho zastupiteľstva.

„Akceptujem to, keď nová vláda si do tých pozícii dá ľudí, s ktorými spolupracovať chce,“ dodal Sulík. Zároveň zdôraznil, že akékoľvek zmeny sa musia diať v súlade so zákonom. Zreformovanie prokuratúr na štátne zastupiteľstvo by SaS podporila.

V prípade SIS Pellegrini odmietol, že by Hlas podporil prípadnú zmenu zákona tak, aby z menovania šéfa tajnej služby vynechali prezidentku a na čelo úradu dosadili poslanca za Smer-SD Tibora Gašpara.  

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.