Kauzu Očistec vnímam ako silno dôkazne podloženú, hovorí Daniel Lipšic (Na telo PLUS)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťom relácie Na telo PLUS bol v utorok (14.11.) špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Moderátor Michal Kovačič sa ho pýtal aj na kauzu Očistec, ktorá sa má po viacerých odkladoch ocitnúť na súde začiatkom decembra.

​Daniel Lipšic uviedol, že kauzu vníma ako veľmi silno dôkazne podloženú. Poslanec za Smer-SD Tibor Gašpar, ktorý je v kauze jedným z obvinených, dlhodobo tvrdí, že vyšetrovanie bolo zmanipulované a trvá na svojej nevine.

Podľa Lipšica sa rovnako ako Gašpar kedysi bránili členovia „hrubokrkých skupín“, ktorí tvrdili, že ich stíhanie je zmanipulované či motivované politickými tlakmi.

Šéf špeciálnej prokuratúry v relácii pripomenul, že v kauze doposiaľ rozhodovali minimálne tri senáty Najvyššieho súdu, ktoré zhodne konštatovali dôvodnosť Gašparovho trestného stíhania aj väzby.

Prečítajte si tiež:

​Na otázku, či si vie predstaviť, že by sa Tibor Gašpar stal riaditeľom SIS, Lipšic odpovedať odmietol.

Zároveň priznal, že spolupráca medzi špeciálnou prokuratúrou a informačnou službou sa ani po odchode jej riaditeľa Michala Aláča výrazne nezlepšila.

Kauza Očistec sa týka korupcie v polícii či sledovania opozičných politikov za čias minulých vlád Roberta Fica. Obžalovaný je v prípade okrem Tibora Gašpara aj nitriansky podnikateľ Norbert Bödör či bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik.

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo plus

Dôležité udalosti