Prieskum dôveryhodnosti: Pellegrini sa vzdialil Ficovi, výrazný skok jedného z opozičných lídrov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Agentúra FOCUS pripravila pre Na telo exkluzívny prieskum, v ktorom merala dôveru a nedôveru voči lídrom relevantných politických strán a aj prezidentke Zuzane Čaputovej. 

Najdôveryhodnejším lídrom sa stal šéf Hlasu a predseda parlamentu Peter Pellegrini. Dôveru mu vyjadrilo 46 percent opýtaných, nedôveruje mu 52 percent respondentov. Pellegrini si v porovnaní s posledným prieskumom z augusta polepšil o 6 percent.

Na druhom mieste je Zuzana Čaputová. Hlave štátu dôveruje 42 percent opýtaných a nedôveruje 56 percent. V porovnaní s augustom poskočila aj prezidentka. FOCUS jej vtedy nameral dôveru na úrovni 36 percent a nedôveru 63 percent.

Tretím najdôveryhodnejším lídrom je premiér Robert Fico. Predsedovi Smeru dôveruje 37 percent respondentov, nedôveru mu vyjadrilo 62 percent. Rovnaký výsledok dosiahol predseda vlády aj v poslednom prieskume dôveryhodnosti.

Štvrtý skončil predseda SNS Andrej Danko s dôverou 30 percent a nedôverou 67 percent.

Najlepšiu päťku uzatvára predseda hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka s dôverou na úrovni 27 percent a nedôverou 65 percent. Šimečka si v porovnaní s augustovým prieskumom najviac polepšil. Vtedy mu namerali dôveru 19 percent a nedôveru 68 percent.

Prečítajte si tiež:

Na chvoste rebríčka sa ocitla dvojica Igor Matovič a Krisztián Forró. Líder hnutia Slovensko má druhú najnižšiu dôveryhodnosť (11 percent). Suverénne však ovládol meranie nedôvery, ktorú mu vyjadrilo 87 percent opýtaných. 

Predseda Aliancie Forró má najnižšiu dôveru (konkrétne 10 percent) a nedôveruje mu 55 percent respondentov.

Prieskum uskutočnila agentúra FOCUS v dňoch 15. až 22. novembra 2023 formou osobných rozhovorov. Výberovú vzorku tvorilo 1015 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

Kompletné výsledky prieskumu si môžete pozrieť hore vo videu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.