T. Taraba v Na telo: A. Danko by bol lepším prezidentom ako P. Pellegrini. Rozhodnutie by mal ohlásiť do konca roka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ak by sa prezidentom stal Peter Pellegrini, podľa Tomáša Tarabu by sa mal vzdať predsedníctva v Hlase-SD. SNS by si v tom prípade tiež nárokovala úpravu koaličnej dohody.

Hosťami relácie Na telo boli vicepremiér a minister životného prostredia za SNS Tomáš Taraba a predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

Tomáš Taraba v relácii obhajoval avizované zmeny trestných sadzieb za korupciu. Dôvodom má byť inflácia či nastavenie trestného práva v iných krajinách.

Pomohol si aj argumentom o lekárke, ktorá pre úplatok vo forme zeleniny dostala trest niekoľko rokov väzenia.

Podľa Michala Šimečku koalícii nejde o prípady malej korupcie. „Tam ide o tie krabice od šampanského,“ reagoval s odkazom na kauzu, v ktorej je z prijatia úplatku podozrivý predseda parlamentu Peter Pellegrini.

Odmietol tiež porovnávanie trestných sadzieb s inými krajinami Európskej únie s tým, že na Slovensku „máme obrovský problém s únosom štátu.“

Snaží sa opozícia o zastavenie eurofondov?

Vicepremiér Taraba v relácii kritizoval europoslancov opozície za údajné lobovanie za zastavenie eurofondov Slovensku v prípade, že koalícia zruší špeciálnu prokuratúru.

Zákon, ktorý koalícia predkladá, pritom podľa Tarabu kopíruje to, čo platí v západnej Európe. Argumentoval tiež „harmonizáciou trestnej politiky“ vo vzťahu k ostatným členským krajinám Únie.

Michal Šimečka možné snahy o stopnutie eurofondov odmietol. Tento krok podľa neho nie je v kompetencií europarlamentu, ale Európskej komisie, a tá k nemu môže pristúpiť až po prijatí avizovaných zmien.

„Povesť Slovenska a eurofondy ohrozuje vláda,“ vyhlásil šéf progresívcov.

Odmietol tiež Tarabov argument o harmonizácií trestného práva s tým, že nastavenie trestnej politiky nie je v kompetencií Európskej únie, ale jednotlivých štátov.

Koho podporia v prezidentských voľbách?

V relácii bol zverejnený aj exkluzívny prieskum dôveryhodnosti lídrov strán od agentúry FOCUS. Rebríček vedie predseda parlamentu a Hlasu-SD Peter Pellegrini so 46 percentami.

Šéf SNS Andrej Danko skončil štvrtý, dôveruje mu zhruba tretina opýtaných. Hneď za ním sa umiestnil líder progresívcov Michal Šimečka s 27 percentami.

Tomáš Taraba vyjadril spokojnosť nad tým, že na čele prieskumu skončili s výnimkou prezidentky predstavitelia koaličných strán.

Prečítajte si tiež:

V prípade prezidentských volieb zopakoval, že by SNS mala mať vlastného kandidáta, keďže Peter Pellegrini podľa neho nie je najvhodnejší kandidát pre ich elektorát.

Michal Šimečka vyhlásil, že progresívci v prezidentských voľbách podporia Ivana Korčoka.

Reláciu si môžete vypočuť aj vo forme podcastu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.