PS podporí Ivana Korčoka, odpovedal Michal Šimečka divákovi Na telo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami relácie Na telo boli tentoraz minister životného prostredia za SNS Tomáš Taraba a predseda Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka. Moderátor Michal Kovačič im tradične položil aj otázky od divákov.

Jedna z nich, adresovaná ministrovi Tarabovi, znela: „Prečo chcete znížiť tresty za úplatky za rozkrádanie štátneho majetku, prečo je to také nutné a súrne? Chcete brať úplatky a kradnúť? Lebo to je logická odpoveď.“

„Toto je dezinformačne postavená argumentácia. Slovensko ide dať sadzby na úroveň Rakúska, Nemecka a Českej republiky, celej civilizovanej Európy. Nikto tu nejde nikomu ani zaručovať beztrestnosť. Slovensko nie je banánová republika, kde ak nebudete mať špeciálnu prokuratúru, ktorú v Európe nikto nemá, neviete vyšetrovať trestné činy,“ uviedol.

Prečítajte si tiež:

Michal Šimečka dostal aj otázku, prečo sa nevie stále zmieriť s tým, že nie je vo vláde. „Ja sa s tým viem zmieriť, robíme to, čo opoziční politici majú robiť. Keď táto vláda vznikla, povedal som, že to rešpektujem a Progresívne Slovensko bude robiť aktívnu opozičnú politiku,“ povedal.

„Kedy budú lacnejšie potraviny a energie?“ Tak znela ďalšia z otázok pre Tomáša Tarabu. „Hneď, ako slovenská opozícia bude podporovať, aby sme v parlamente mohli vôbec rokovať. Zabraňujú nám schváliť napríklad základné zákony. Súčasťou už tohto rozpočtu je, aby si ľudia mohli dovoliť kupovať potraviny,“ začal s odpoveďou minister s tým, že „základný predpoklad, aby ste mohli čokoľvek riešiť v štáte, je mať schválený rozpočet.“

Líder PS na otázku o prezidentských kandidátoch priblížil, že jeho strana sa už rozhodla o podpore pre Ivana Korčoka.

Celú odpoveď na túto i všetky divácke otázky nájdete vo videu vyššie.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Divácke otázky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.