Stiahnite novelu trestného zákona a dorokuje sa rozpočet, odkázal koalícii M. Šimečka (Na telo)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami relácie Na telo boli v nedeľu (17.12.) vicepremiér a minister životného prostredia za SNS Tomáš Taraba a šéf Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

Moderátor Michal Kovačič sa ich pýtal aj na dianie v parlamente, kde opozícia obštrukciami odďaľuje zrušenie špeciálnej prokuratúry.

​Podľa Tomáša Tarabu opozícia naťahuje rokovanie, aby sa nepodarilo v tomto roku schváliť štátny rozpočet. Na ustúpenie zo skráteného legislatívneho konania pri rušení špeciálnej prokuratúry však dôvod nevidí.

V rubrike ÁNO/NIE tiež vylúčil, že by k hlasovaniu o zrušení špeciálnej prokuratúry mohlo dôjsť až po prezidentských voľbách. Tie by sa mali uskutočniť na jar budúceho roku.

Prečítajte si tiež:

​Michal Šimečka situáciu v parlamente označil za „chaos“. Za kľúčovú označil požiadavku opozície, aby koalícia stiahla z rokovania nie len návrh zrušenia špeciálnej prokuratúry, ale aj úpravy trestných sadzieb za korupciu či znižovanie premlčacích lehôt.

„Stiahnite novelu trestného zákona a dorokuje sa rozpočet,“ odkázal Tarabovi šéf progresívcov s tým, že výber je na koalícii.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.