Eurovoľby či prezident: Bude sa o niektorú z funkcií uchádzať aj Igor Matovič? (Na telo)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami relácie Na telo boli v nedeľu (7.1.) šéf poslaneckého klubu hnutia Slovensko Michal Šipoš a poslanec klubu SNS Rudolf Huliak.

​Slovákov tento rok čaká voľba prezidenta aj nových europoslancov. Michal Šipoš v relácii uviedol, že nemá informáciu o tom, že by po funkcii prezidenta túžil jeho stranícky šéf Igor Matovič.

Hnutie je dnes podľa neho v roli pozorovateľa a čakajú, ako sa vyvinie situácia s kandidátmi „na druhom brehu.“

Za podstatné Šipoš pre jeho hnutie označil to, aby sa prezidentom nestal predseda parlamentu a strany Hlas-SD Peter Pellegrini. „Oni v rámci pozície prezidenta budú môcť dávať amnestie odsúdeným ľuďom a toto jednoducho nesmieme dopustiť,“ tvrdí Šipoš.

Rudolf Huliak vyjadril presvedčenie, že Andrej Danko má ako líder SNS povinnosť kandidovať. Je podľa neho dôležité, aby strana podporovala vlastného kandidáta, keďže Peter Pellegrini ich podporu údajne odmietol.

Prečítajte si tiež:

​„Ak raz jedna strana v rámci koalície má predsedu vlády, ďalšia strana by mala prezidenta, prečo by tretia strana nemohla mať predsedu parlamentu?“ uviedol Huliak na adresu koaličných rokovaní, na ktorých mala SNS výmenou za podporu Pellegriniho žiadať prerozdelenie postov.

V rubrike ÁNO/NIE však Huliak pripustil, že ak by Peter Pellegrini napokon v druhom kole prezidentských volieb stál proti Ivanovi Korčokovi, dal by mu svoj hlas.

Je možné, že by hnutie Slovensko napokon podporilo niekoho iného, ako Ivana Korčoka? „Všetko je možné,“ odpovedal Michal Šipoš. Zároveň vylúčil kandidatúru Igora Matoviča v eurovoľbách.

Záujem uchádzať sa o post hlavy štátu už ohlásili exministri zahraničných vecí Ivan Korčok a Ján Kubiš, predseda strany Maďarská aliancia Krisztián Forró, aj exminister spravodlivosti Štefan Harabin. Peter Pellegrini, ktorý kandidatúru zvažuje, definitívne rozhodnutie stále neoznámil. Podpisy údajne začal zbierať aj Andrej Danko, ktorý má však zároveň záujem o stoličku europoslanca.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.