M. Šutaj Eštok o nájdenom spise: Matovič by mal skončiť v politike (Na telo)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

​Hosťami relácie Na telo boli v nedeľu (28.1.) poslankyňa koalície Slovensko, KÚ, Za ľudí Veronika Remišová a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

​Práve generálny manažér Hlasu otvoril v relácii tému nájdeného spisu: „Koľko priestoru ste venovali tomu, že sa v kancelárii ministra financií našiel originál spisu odpočúvania opozície na poľovníckej chate?“ vyčítal médiám.

O tom, že v niekdajšej kancelárii Igora Matoviča sa našiel spomínaný dokument informoval vo štvrtok (25. 1) na tlačovej konferencii premiér Robert Fico. Krátko po jeho tlačovej konferencii tvrdenia poprel líder Hnutia Slovensko Igor Matovič: „Ja som nikdy v živote nemal žiadny spis a keď chcete zajtra idem s vami na detektor lži.“

„Koalícia odpočúvala opozíciu,“ tvrdí minister Šutaj Eštok s dodatkom, že je to „na úrovni Watergate.“ Veronika Remišová označila obvinenia za „strašnú blbosť.“

„Ste známi v Smere aj v Hlase manipuláciou nahrávok a manipuláciou faktov,“ oponovala ďalej Remišová. Tá tiež argumentuje, že spis sa našiel v kancelárii polroka po Matovičovej demisii, čo označila za absurdné. Podľa ministra opozičná poslankyňa zavádza.

Nahrávky z chaty zaznamenávajú stretnutia Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, advokáta Mareka Paru či Miroslava Bödöra. Do médií unikli v októbri 2021. O záležitosti sme informovali vo viacerých reportážach.

Prečítajte si tiež:

Mal by Igor Matovič skončiť v politike?

Minister vnútra pri tejto téme hovorí aj o konci Igora Matoviča v politike v prípade, že vyšetrovanie preukáže jeho pochybenie. „Vyzvete ho, okrem toho, že bude trestne stíhaný, aby odstúpil a skončil v politike?“ pýtal sa Veroniky Remišovej.

„Ak bude dokázané, že pán Matovič to mal počas svojho pôsobenia vo svojom trezore, nech sa páči, nech za to nesie zodpovednosť,“ odpovedala a spomínané tvrdenia znovu označila za „absurdné“.

O odchode svojho dlhoročného súpera z politiky vo štvrtok (25. 1.) hovoril aj Robert Fico. Celá vec je podľa predsedu Smeru na odstúpenie.

Pozrite si aj zostrih toho najdôležitejšieho, čo v Na telo zaznelo:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.