M. Kolíková: Nedostatok podpisov v návrhu na odvolávanie M. Šimkovičovej je hanba, ale chybu sme napravili (Na telo)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami relácie Na telo boli v nedeľu (11. 2.) poslanec za SNS Roman Michelko a bývalá ministerka spravodlivosti a poslankyňa Mária Kolíková (SaS).

​Opozícia nedávno podala návrh na odvolávanie ministerky Martiny Šimkovičovej (nominantka SNS). V pondelok 5. februára však predseda parlamentu Peter Pellegrini informoval, že obdržal len 28 namiesto potrebných 30 podpisov.

„Toto môžu len takí babráci ako Sulík, ktorý prepil bar v Dubaji za štátne peniaze, a náš mončiči mladý Šimečka,“ komentoval situáciu premiér Robert Fico.

K odvolávaniu ministerky kultúry tak dôjsť nemohlo, opoziční poslanci oň žiadajú znovu, tentoraz už s 36 podpismi.

Prečítajte si tiež:

Mária Kolíkova z SaS sa v relácii ospravedlnila kultúrnej obci a viac ako 180 000 ľuďom, ktorí podpísali petíciu za odstúpenie.

„Považujem to za hanbu,“ povedala k prvému pokusu. Dodala, že oni „už nemali priestor,“ aby podpisy prepočítali. Pod návrhom boli podpísaní poslanci SaS a PS.

Roman Michelko nedostatok podpisov komentoval slovami, že aj druháci vedia rátať do 30. „To ukazuje mentálnu úroveň našej opozície,“ doplnil.

Kedy bude odvolávanie?

Schôdza, na ktorej by mohla opozícia odvolávať M. Šimkovičovú, má byť v pondelok 12 . februára, informoval v piatok Peter Pellegrini. V rovnakom čase – o 9.00 h. podľa R. Michelka začína pracovná cesta ministerky.

„V prípade členov vlády sa neschvaľuje program schôdze, skôr alebo neskôr bude,“ hovorí poslanec SNS. Myslí si, že je obojstranne výhodné, keď vystúpi aj ministerka. Preto predpokladá, že parlament bude neuznášaniaschopný a schôdza bude, keď sa M. Šimkovičová vráti z pracovnej cesty.

Nominantke SNS vyjadrili podporu aj koaliční kolegovia zo strán Smer-SD a Hlas-SD, jej odvolanie je preto nepravdepodobné. Trojica týchto strán v parlamente disponuje 79 poslancami.

„Napriek tomu je to dôležité, je to dôležitý signál aj z našej strany, že sa prekročila nejaká hranica,“ tvrdí M. Kolíková a uznáva, že opozícia na svoju stranu podľa jej vedomosti nezískala žiaden koaličný hlas.

Pozrite si aj zostrih relácie:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti