R. Michelko: Nevylučujem, že A. Danko z prezidentských volieb odstúpi a podporí Š. Harabina (Na telo)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami relácie Na telo boli v nedeľu (11. 2.) poslanec za SNS Roman Michelko a bývalá ministerka spravodlivosti a poslankyňa Mária Kolíková (SaS).

​O zhruba mesiac a pol sa koná prvé kolo prezidentských volieb. O priazeň voličov sa uchádza desať kandidátov, vrátane dvoch koaličných. Zatiaľ čo Andrej Danko útočí na Petra Pellegriniho, ten zostáva favoritom volieb.

Výhru však zďaleka nemá istú a najnovšie prieskumy ukazujú, že svoj náskok pred Ivanom Korčokom stráca. Rozhodnúť by sa opäť malo v druhom kole.

Aktuálne tretí najsilnejší kandidát – Štefan Harabin sa už vyjadril, že ak tam dôjde k súboju I. Korčoka s P. Pellegrinim, svojich voličov vyzve, aby zostali doma.

Prečítajte si tiež:

Podobnú skupinu voličov oslovuje aj A. Danko. Ako sa k tomu postaví jeho SNS zatiaľ jasné nie je. S bývalým sudcom Š. Harabinom má podľa R. Michelka „pakt o neútočení“.

Poslanec za SNS priznáva, že „voľby okrem výsledku majú aj nejaký mediálny priestor a možnosť prezentovať vízie, názory a tak ďalej“. Odísť bez toho by vraj „bola chyba“.

Za akých okolností

Rozhodnutie o jeho odstúpení by mohlo padnúť na základe prieskumov. „Tie ukážu trend – kto sa chytí, kto sa nechytí a kto bude z národno-konzervatívnej ponuky najviac rezonovať,“ tvrdí R. Michelko.

V ostatných prieskumoch predseda SNS zaostáva. Ak to takto zostane, R. Michelko pripúšťa, že môže z volieb odstúpiť. „Nebudeme trieštiť tieto sily a odporučíme iného kandidáta,“ dodáva s tým, že ak sa stav v prieskumoch nezmení, nevylučuje, že A. Danko sa vzdá v prospech Š. Harabina.

V prípade, že k takémuto verdiktu dôjde, stane sa to zhruba týždeň pred voľbami. Ich prvé kolo sa koná 24. marca.

Pozrite si aj zostrih relácie:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.