Minister Šutaj Eštok odpovedal na divácku otázku, kedy konečne zverejnia video z Dankovej nehody

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťom relácie Na telo PLUS bol tento utorok (13. 2.) minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Moderátor Michal Kovačič mu tradične položil aj otázky, ktoré nám zaslali diváci.

Ľudka chcela vedieť, či má minister bezpečnostnú previerku. Chcela vedieť aj dátum, kedy ju získal, ako aj stupeň utajenia.

„Ja som si deň po nástupe na ministerstvo vnútra sadol s bezpečnostným odborom, ktorý má na starosti previerky. Poprosil som ich, aby mi vyhotovili všetky dostupné previerky, ktoré som kritizoval u svojho predchodcu pána Mikulca. Sedel som aj so šéfom Národného bezpečnostného úradu, aby mi vystavil všetky potrebné certifikáty, aby som sa mohol oboznamovať aj s materiálmi EÚ a NATO so stupňom utajenia,“ odpovedal Šutaj Eštok.  

Natália sa pýtala, prečo je problém so zverejnením videa z nehody podpredsedu parlamentu Andreja Danka (SNS), keď bolo v prípade nehody Daniela Lipšica video zverejnené v priebehu mesiaca.

Minister vnútra odpovedal, že si myslí, že aj v prípade Danka by mohlo byť video uverejnené mesiac po samotnej nehode. Tvrdí, že sa vyšetrovanie podľa jeho informácií blíži ku koncu. Podpredseda parlamentu mal nehodu 11. januára, mesiac od nehody tak už ubehol.

Všetky divácke otázky aj odpovede na ne nájdete vo videu, ktoré je priložené vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo plus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.