Záznam zo zdemolovania semaforu nemá ani A. Danko, tvrdí M. Šutaj Eštok (Na telo PLUS)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťom relácie Na telo PLUS bol minister vnútra za Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok.

Slováci stále v napätí očakávajú zverejnenie záznamu z nehody predsedu SNS. Minister vnútra v relácii prezradil, prečo policajti najprv nevedeli, že hľadajú Danka.

Pred viac ako mesiacom predseda SNS A. Danko spôsobil dopravnú nehodu, pri ktorej zdemoloval v bratislavskej Dúbravke semafor. Policajti ho vypátrali podľa olejovej škvrny, ktorá sa tiahla od miesta nehody až priamo k jeho autu. A. Danko však bezprostredne po nehode nefúkal. Dychovej skúške sa podrobil až počas výsluchu, 15 hodín po nehode. Klopajúcich policajtov vraj nepočul.

​„Videá sa zverejnia vtedy, keď sa ukončí vyšetrovanie tohto závažného priestupku,“ vyjadril sa v relácii minister vnútra M. Šutaj Eštok. Tiež potvrdil, že si prokuratúra vyžiadala aj znalecké posudky, aby neboli žiadne pochybnosti, že sa príklad dôsledne vyšetril. 

Postup označil z hľadiska vyšetrovania za nadštandardný. Prečo A. Danko fúkal tak neskoro po nehoda stále nie je jasné. Vec sa stále vyšetruje a minister divákov ubezpečil, že postup policajtov sa preveruje.

Prečítajte si tiež:

​V Rádiu Expres však povedal, že „policajti sa správali štandardne, pretože keď ho hľadali doma, tak nevedeli, že zvalil semafor“. Logická otázka teda je, čo robili policajti u A. Danka doma, ak nevedeli, že nehodu spôsobil on. „Zas budem pokarhaný prokurátorom, lebo sa snažím po tlaku novinárov niečo povedať. Niekoľkokrát mi hovorili, je to živá vec, nevyjadrujte sa k tomu,“ tvrdí Eštok. 

Počas diskusie svoje vyjadrenie upravil. Policajti podľa neho síce vedeli, že semafor padol. Ale nevedeli, že ho zvalil A. Danko. A teda nehľadali predsedu SNS, ale páchateľa semaforovej nehody.

Pozrite si celú reláciu Na telo PLUS:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo plus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.