Exkluzívny PRIESKUM: V druhom kole prezidentských volieb by zvíťazil favorit prieskumov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Favoriti v prezidentských voľbách sú jasní. Očakáva sa súboj medzi predsedom parlamentu Petrom Pellegrinim a bývalým ministrom zahraničných vecí Ivanom Korčokom. 

Navrch máva v prieskumoch šéf Hlasu. Inak to nie je ani v aktuálnom exkluzívnom prieskume agentúry FOCUS pre reláciu Na telo.

Prečítajte si tiež:

Rozdiel sa stenčil

Z výsledkov však vyplýva, že prvé kolo volieb by bolo mimoriadne tesné. Peter Pellegrini by v ňom získal 35,2 percenta, Ivan Korčok 34 percent. 

Tretí by skončil s výraznou stratou Štefan Harabin. Bývalému predsedovi Najvyššieho súdu SR by svoj hlas odovzdalo hlas 11 percent opýtaných.

Nasledovali by Igor Matovič (5 percent), Ján Kubiš (4,3 percenta), Andrej Danko (3,2 percenta) a Krisztián Forró (3,1 percenta). Ďalší kandidáti by získali menej ako 3 percentá.

V druhom kole by uspel Pellegrini

Agentúra FOCUS sa pýtala aj na to, koho by voliči podporili v prípadnom druhom kole. 

V prípade, že sa tam dostanú Peter Pellegrini a Ivan Korčok, zvíťazil by predseda parlamentu. Volilo by ho 54,9 percenta rozhodnutých voličov, Korčok by získal 45,1 percenta hlasov.

Proti inému kandidátovi by Pellegrini i Korčok uspeli s veľkým náskokom.

Prečítajte si tiež:

Určite alebo pravdepodobne by išlo voliť 68,3 percenta opýtaných. Zostávajúcich 31,7 percenta respondentov deklarovalo nízky alebo žiadny záujem o účasť na voľbách.

Agentúra FOCUS uskutočnila prieskum verejnej mienky formou osobných rozhovorov v dňoch 14. február až 21. február. Výberovú vzorku tvorilo 1025 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia. 

Kompletné výsledky prieskumu si môžete pozrieť v priloženom videu hore.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.