T. Taraba: Dohoda so Š. Harabinom môže prísť. Voľby prezidenta a eurovoľby vnímame ako balík (Na telo)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami relácie Na telo boli v nedeľu (25. 2.) predseda SaS Richard Sulík a minister životného prostredia Tomáš Taraba (nom. SNS).

Už o mesiac (23. 3.) sa koná prvé kolo prezidentský volieb. Najnovší prieskum agentúry FOCUS potvrdil, že favoritmi sú súčasný predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) a diplomat s podporou opozičných strán PS, SaS a KDH Ivan Korčok. Za koaličným kandidátom zaostáva o 1,2 percentuálneho bodu.

​Nasledujú Štefan Harabin (11 %), Igor Matovič (5 %) a Ján Kubiš (4,3 %). Predseda SNS Andrej Danko má podporu 3,2 percenta voličov. V očakávanom druhom kole s P. Pellegrinim a I. Korčokom by prvý menovaný získal 55 percent a udržal si tak náskok z januárového prieskumu.

„Motyka strieľa na konci, tak uvidíme, ako to dopadne,“ komentoval vývoj končiaci predseda SaS Richard Sulík. Práve jeho strana v roku 2020 nominovala I. Korčoka na post ministra zahraničia. Tiež si myslí, že napokon sa bude rozhodovať medzi aktuálnymi najsilnejšími kandidátmi.

„Rozhodujúce bude, čo spravia voliči tých ostatných kandidátov,“ predpokladá R. Sulík a menovite spomína Š. Harabina. Ten už avizoval, že P. Pellegriniho nepodporí. „Môže sa stať, že jeho 11 percent voličov zostane doma. A toto je veľmi dôležité,“ dodáva.

Tomáš Taraba súhlasí a dopĺňa, že „ak by pán Harabin povedal: ‚Nechoďte voliť v druhom kole Pellegriniho‘, tak vlastne by odkázal: ‚Choďte voliť Korčoka‘.“ Vzhľadom na tento prieskum je podľa neho „očividné, že pán Korčok je v podstate bez šance, aby prezidentské voľby vyhral.“  

Prečítajte si tiež:

​Podporí SNS napokon Š. Harabina?

„My sa pozrieme na prezidentské voľby a na eurovoľby ako na nejaký balík a je možné, že dôjde ku komunikácii, aj verejnej, medzi pánmi Harabinom a Dankom,“ naznačuje možnú spoluprácu nominant SNS.

Konkrétne by mohla vyzerať aj tak, že Š. Harabin v týchto voľbách získa podporu SNS a on naopak podporí A. Danka vo voľbách do europarlamentu.

„To je možné,“ potvrdil T. Taraba s tým, že komunikácia medzi spomínanými politikmi existuje, no dohoda zatiaľ nie je. Podľa neho však k dohode dôjde a bude to považovať za logické.

Pozrite si aj zostrih relácie Na telo:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.