Š. Harabin: Financovanie kampane 2019? NAKA nezistila nič, ste trápny (Na telo PLUS)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťom utorkovej relácie Na telo PLUS bol prezidentský kandidát Štefan Harabin.

Štefan Harabin viackrát kritizoval svojich protikandidátov okrem iného aj pre financovanie ich kampaní. Sám hovorí, že na rozdiel od nich nemá žiadny megabilboard. Nejasnosti sú však okolo peňazí na jeho kampaň v roku 2019. Viac ako 170 000 eur mal vtedy od príbuzných, tí však nevykazovali nadpriemerné zárobky. 20 000 eur mu napríklad venovala synova svatka, ktorá mala pracovať v škôlke. 

Rozhodla sa tak podporiť ho celoživotnými úsporami? „To sa opýtajte jej,“ odpovedá prezidentský kandidát. Argumentuje, že pri jeho kampani bolo všetko v súlade so zákonom a preto k tomu viac povedať nechce. „Čo bolo v súlade so zákonom ja nemienim komentovať,“ hovorí Š. Harabin a dodáva, že „keby tam bolo iba milimetrové podozrenie na korupciu, určite by to vyšetrili, už z lásky ku mne,“ odkazuje na zložku elitných policajtov NAKA. 

Prečítajte si tiež:

​Ďalší darca na kampaň spred 5 rokov vložil v hotovosti 5 000 eur na účet a následne ich poslal Š. Harabinovi. Keď s tým novinári konfrontovali mamu darca, tvrdila, že on taký štedrý nie je, „lebo prerába chalupu.“ Aj v tomto prípade Š. Harabin opakuje, že všetko bolo v súlade so zákonom. „NAKA nezistila nič, ste trápny,“ odpovedal moderátorovi. Zároveň Michala Kovačiča obvinil, že „vyrába neexistujúcu vec.“ Kandidát viackrát zdôrazňoval, že aj vzhľadom na jeho minulosť vo vysokých funkciách by prípadné zlyhanie bolo riadne prešetrené.

Pozrite si celú reláciu Na telo PLUS:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo plus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.