Š. Harabin: Navaľnyj bol agent CIA, nečítate medzi riadkami (Na telo PLUS)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťom utorkovej relácie Na telo PLUS bol prezidentský kandidát Štefan Harabin.

Pred zhruba 2 týždňami obletela svet správa o smrti Alexeja Navaľného – najznámejšieho kritika ruského prezidenta Putina. Ten   bol v auguste 2020 otrávený novičokom a takmer zomrel. Liečil sa v Nemecku, odkiaľ sa následne napriek varovaniam okolia vrátil do Ruska. Tam bol krátko na to zatknutý. Podľa ruských úradov zomrel vo väznici za polárnym kruhom prirodzenou smrťou. Viacerí svetoví lídri obviňujú zo zodpovednosti Kremeľ.

Úplne iný pohľad na situáciu má Štefan Harabin, ktorý tvrdí, že Navaľnyj šiel do svojej vlasti preto, lebo „sa bál, že ho na západe zabijú.“ Vyhlásenie, že mal v Západnej Európe „strach o život“ však nepodporujú žiadne verejné vyjadrenia zosnulého ruského opozičného lídra.

„Rusko bolo posledné, ktoré malo záujem na smrti Navaľného,“ tvrdí ďalej kandidát na prezidenta SR. Š. Harabin špekuluje, že ruský politik bol agent spravodajskej služby Spojeného kráľovstva nazývanej MI6 aj americkej CIA. Moderátor Michal Kovačič sa hosťa pýtal, či má informácie o jeho strachu na západe od samotného Navaľného. „Väčšiu tupinu sa nemôžete pýtať,“ poprel túto možnosť.

Prečítajte si tiež:

Zdroj tvrdenia? „Nečítate medzi riadkami,“ odkázal Š. Harabin moderátorovi. „Navaľny sa bál o život, tak sa vrátil do Ruska,“ zopakoval. Dodal, že má právo na vlastný názor. Pustil sa aj do útokov, M. Kovačičovi odkázal, že „vôbec nesleduje geopolitiku.“ Podľa prezidentského kandidáta všetky „mainstreamové, sorosovské klamstvá“ vyvracia nekritický rozhovor Tuckera Carlsona s Vladimirom Putinom. Ten sa vyjadril, že ho v ňom prekvapila absencia „ostrých“ otázok.

Š. Harabin dopĺňa, že keby sa A. Navaľnyj nebál o život, nevrátil by sa: „Sám prišiel do Ruska lebo sa bál, že ho v Nemecku zabijú.“ Spochybňuje, že by sa niekto šiel dať zavrieť vediac, že mu hrozí trest. „Tak je to príčetnosť?“ pýta sa. Ruský opozičník pri návrate do vlasti označil obvinenia proti nemu za vykonštruované a tvrdil, že sa nebojí.

Pozrite si celú reláciu Na telo PLUS:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo plus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.