Exkluzívny PRIESKUM dôveryhodnosti: Na čele je Pellegrini, jeden z koaličných lídrov si výrazne pohoršil

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Agentúra FOCUS pripravila pre reláciu Na telo exkluzívny prieskum, v ktorom merala dôveru a nedôveru desiatich lídrov politických strán a hlavy štátu.

Najdôveryhodnejším politikom je predseda Hlasu Peter Pellegrini. Šéfovi parlamentu vyjadrilo dôveru 47 percent respondentov, neverí mu 52 percent opýtaných. V porovnaní s posledným meraním z novembra minulého roka si Pellegrini v dôvere polepšil o jedno percento, nedôvera ostala rovnaká.

Prezidentka sa v prieskumoch dôveryhodnosti pravidelne umiestňuje na popredných priečkach. V tomto prípade jej agentúra namerala dôveru na úrovni 43 percent. Nedôveruje jej 56 percent respondentov.

Na tretej priečke sa umiestnil predseda vlády Robert Fico. Lídrovi Smeru verí 34 percent opýtaných, nedôveru mu vyjadrilo 65 percent. Ficovi v porovnaní s novembrom namerali o tri percentá nižšiu dôveru a o tri percentá vyššiu nedôveru.

Štvrtý skončil líder opozície Michal Šimečka s dôverou 29 percent a nedôverou 67 percent. Ak sa pozrieme na posledný prieskum, zistíme, že šéfovi progresívcov o dve percentá stúpla dôvera, ale aj nedôvera.

Prvú päťku uzatvára predseda KDH Milan Majerský. Verí mu 28 percent respondentov, neverí 60 percent. Nasleduje predseda hnutia Republika Milan Uhrík s dôverou 25 percent a nedôverou 63 percent.

Prečítajte si tiež:

Najvyššiu nedôveru má stále Matovič

Andrej Danko je siedmy. Agentúra Focus mu namerala dôveru 22 percent, nedôveru mu vyjadrilo 76 percent. Líder SNS si v porovnaní s posledným prieskumom výrazne pohoršil. V novembri sa totiž jeho dôvera pohybovala na úrovni 30 percent a nedôveru mu vyslovilo 67 percent respondentov.

Na chvoste rebríčka sa ocitla dvojica Igor Matovič a Krisztián Forró. Líder hnutia Slovensko má druhú najnižšiu dôveryhodnosť a to 13 percent. Suverénne však ovládol meranie nedôvery, ktorú mu vyjadrilo 87 percent opýtaných. 

Predseda strany Aliancia – Szövetség Forró má najnižšiu dôveru, konkrétne 12 percent, a nedôveruje mu 54 percent respondentov.

Prieskum uskutočnila agentúra FOCUS v dňoch 14. až 21. februára 2024 formou osobných rozhovorov. Výberovú vzorku tvorilo 1025 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

Kompletné výsledky prieskumu si môžete pozrieť v priloženom videu hore.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.