Divák sa opýtal riaditeľov prieskumných agentúr, či môže Matovič uškodiť kompromitujúcimi materiálmi Pellegrinimu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami relácie Na telo PLUS boli tentokrát šéfovia šéfovia prieskumných agentúr Martin Slosiarik, Václav Hřích a Jakub Hankovský. Moderátor Michal Kovačič šéfom prieskumných agentúr Focus, AKO a Ipsos tradične kládol aj otázky, ktoré nám zaslali diváci.

Michal sa riaditeľov agentúr opýtal: „Prečo za také peniaze klamete ľudí? A ako sa vlastne robí taký prieskum? Ešte sa na sociálnych sieťach neozval nikto, kto sa na týchto prieskumov zúčastnil. Obývačkové prieskumy s pivom a počítačom v ruke?“

Damiana zaujímalo, koľko nevoličov pôjde voliť Korčoka a koľko Pellegriniho. Matúš sa pýtal, či by nebolo lepšie alebo hodnovernejšie robiť prieskumy na väčšom počte, napríklad 10-tisíc ľudí. Tomáš chcel vedieť, koľko Harabinových voličov pôjde voliť Petra Pellegriniho. 

Michala zase zaujímalo, či by mohol Igor Matovič uškodiť kompromitujúcimi materiálny Petrovi Pellegrinimu.

Prečítajte si tiež:

„Asi záleží, aké by tie materiály boli, akú by mali silu a v rámci akej témy by zasiahol. Peter Pellegrini mierne dopláca na to, že je síce sympatický a prijateľný pre veľký počet ľudí, avšak nemá až tak odhodlaných voličov. Tí sú potom náchylnejší na akékoľvek externé faktory vrátane potenciálneho kompro materiálu,“ reagoval Jakub Hankovský z agentúry Ipsos. 

Šéf Focusu Martin Slosiarik súhlasí s tým, že by záviselo od obsahu materiálu. „Ak by išlo o nejakú zmenu politických postojov, že niečo hovoril predtým a niečo potom, to by podľa mňa nemalo zásadný vplyv na mobilizáciu alebo demobilizáciu voličov. Úplne iná téma sú veci, ktoré sa týkajú, nazvem to, morálnej integrity kandidáta,“ uviedol.

„Čo sa týka napríklad nejakej korupčnej minulosti alebo obvinení, jesenné výsledky nám ukázali, že toto na voličov Hlasu ani Smeru nefunguje,“ dodal Václav Hřích, šéf agentúry AKO.

Odpovede na všetky divácke otázky nájdete vo videu hore.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Divácke otázky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.