D. Saková v Na telo: Spojenie Smeru a Hlasu pred ďalšími voľbami? Nevylučujeme nič

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovensko v sobotu rozhodlo, kto bude novým prezidentom. So ziskom 53,12 percenta sa ním stal súčasný predseda Hlasu a parlamentu Peter Pellegrini. V povolebnom Na telo sme s hosťami zhodnotili kampaň a pozreli sme sa aj na budúcnosť Ivana Korčoka či strany Hlas.

Hosťami relácie Na telo boli ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD) a predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

V povolebnom vydaní relácie Denisa Saková poďakovala voličom, ale aj koaličným partnerom, ktorí podporili Petra Pellegriniho. Ten v sobotných voľbách porazil Ivana Korčoka a získal viac ako 1,4 milióna hlasov.

„Ten počet je absolútne famózny,“ konštatovala podpredsedníčka Hlasu.

Víťazovi prezidentských volieb blahoželá aj Michal Šimečka. „Dúfam, že bude prezidentom všetkých ľudí, aj tých, ktorí ho nevolili,“ dodal predseda PS.

P. Pellegrinimu ale vyčíta jeho postoj k novej funkcii. „Prihlásil sa k tomu, že bude ako prezident kryť chrbát vláde,“ hovorí M. Šimečka.

Prečítajte si tiež:

Kampaň a budúcnosť

Obaja kritizovali nekorektnú antikampaň. M. Šimečka hovoril o šírení strachu zo strany Hlasu. Ten v kampani označoval I. Korčoka ako kandidáta vojny.

Naopak D. Saková považovala za prerazenie dna kampaň I. Korčoka. „Aj vašej negatívnej kampani ďakujeme. Ľudia už majú dosť strašenia,“ odkázala M. Šimečkovi.

Majetkové pomery P. Pellegriniho, o ktorých pred pár dňami informoval Igor Matovič sa podľa ministerky hospodárstva prešetria v parlamente a koalícia tomu nebude brániť.

Prečítajte si tiež:

Otázkou zostáva, kto ďalej povedie Hlas-SD a kto bude predsedom parlamentu. „Ja som jedna kandidátka a druhý kandidát je Richard Raši. Predsedom strany bude niekto z podpredsedov alebo generálny manažér,“ ozrejmila D. Saková. Generálnym manažérom Hlasu je Matúš Šutaj Eštok.

Zatiaľ čo P. Pellegrini smeruje do prezidentského palácu, nejasná je politická budúcnosť I. Korčoka. „Je ešte veľmi skoro po voľbách. Ja mám nejakú predstavu, chcem sa s ním o tom rozprávať,“ povedal predseda PS.

Na špekulácie o tom, že by v najbližších voľbách kandidoval Smer s Hlasom v jednej koalícii či na ich prípadné spojenie podpredsedníčka strany odvetila, že nevylučuje nič a nevie, čo bude o rok alebo dva. „My sa cítime ako samostatná strana,“ uzavrela.

Reláciu si môžete vypočuť vo forme podcastu:

Detailné výsledky pre váš kraj

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.