I. Korčok: Nie som pomstychtivý, ale toto im nezabudnem (Na telo PLUS)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťom utorkovej relácie Na telo PLUS bol neúspešný prezidentský kandidát Ivan Korčok.

Ivan Korčok sa počas volebnej noci prihovoril svojim priaznivcom, no ešte viac zaujal odkaz jeho súperovi a tímu protikandidáta.

V čase keď bolo zrejmé, že víťazom prezidentských volieb bude Peter Pellegrini, bývalý diplomat so zdvihnutým prstom povedal: „Toto vám nezabudnem.“ Narážal vtedy najmä na kampaň, ktorá ho opisovala ako vojnového štváča či kandidáta vojny.

​„Ak ste niekde vo finále, odohráte dobrý zápas a neuspejete, tak emócia je namieste,“ myslí si, odkazujúc na spomínaný prejav. „Som sklamaný, ale nie zlomený,“ popisuje.

Volil by rovnaké slová ako v noci zo soboty na nedeľu? „Jasné, pretože im to nezabudnem,“ neváha I. Korčok. „Zašli naozaj cez čiaru,“ pokračuje.

Domnieva sa, že šírenie strachu tieto voľby rozhodlo. Pritom malo ísť o strach v rôznych rovinách, za to najhoršie považuje označovanie za kandidáta vojny. Tak bol onačený napríklad v kampaňových novinách P. Pellegriniho.

Prečítajte si tiež:

​Diplomatickosť bola vraj v kampani paradoxne považovaná za slabinu kandidáta s podporou opozície. „Teraz som zdvihol prst, lebo som to tak cítil. Zašli ďaleko, šírili klamstvo,“ vysvetľuje I. Korčok. Gesto podľa neho nemohlo nikoho uraziť.

„Nezabudnem“ aj v prípadnom budúcom politickom živote? „Nezabudnem v mojom živote, akýkoľvek ten život bude. Či politický, či občiansky ...“ odpovedá neúspešný kandidát.

„Nie som človek pomstychtivý, ale na niektoré veci nezabúdam. Už nech sa s tým vysporiada ktokoľvek ako chce,“ hovorí I. Korčok a uzatvára: „Podčiarkujem – nezabudnem na to, že urobili zo mňa kandidáta vojny.“

Pozrite si celú reláciu Na telo PLUS:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo plus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.