I. Korčok: Zvažoval som, či do centrály pozvem I. Matoviča (Na telo PLUS)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťom utorkovej relácie Na telo PLUS bol neúspešný prezidentský kandidát Ivan Korčok.

V súvislosti s nedávnymi prezidentskými voľbami sa veľa hovorilo aj o antikampani. Ivan Korčok v tomto smere protikandidátovi vyčítal strašenie vojnou a netransparentné financovanie, o útokoch na osobu Petra Pellegriniho zas v Na telo hovorila Denisa Saková.

„Antikampaň, ktorú zažil Peter Pellegrini na vlastnej koži ako osoba, tak prerazila absolútne úplné dno,“ povedala ministerka hospodárstva z Hlasu-SD v relácii v nedeľu a dodala, že ju mrzí prítomnosť Igora Matoviča vo volebnej centrále I. Korčoka.

Neúspešný kandidát uznáva, že predmetom antikampane mohol byť aj jeho súper. „Ale s jedným malým rozdielom – to nikdy nevychádzalo odo mňa,“ zdôrazňuje.

Pripomína útoky na jeho protikandidáta, ktoré prichádzali ešte pred niekoľkými týždňami až mesiacmi od koaličného partnera – Andreja Danka. „Stále to vytesňujú, ale ja som bol prvý, ktorý sa ho (P. Pellegriniho) zastal,“ hovorí.

Veci, ktoré sa týkajú „osobnej integrity“ sa I. Korčokovi vraj nepáčia – „mne je to cudzie,“ hodnotí praktiky, s ktorými často pracuje aj Igor Matovič. V kampani pred druhým kolom rozoberal najmä majetkové pomery P. Pellegriniho, pustil sa ale aj do jeho súkromia či osobných vzťahov.

Prečítajte si tiež:

​Bývalý premiér, počas ktorého vlády bol ministrom aj I. Korčok pozvanie do centrály kandidáta dostal aj prijal. „Hnutie Slovensko ma podporilo. A ja som stál pred dilemou – mám byť teraz selektívny?“ pýta sa sám seba bývalý diplomat.

„Pre mňa to bolo vyjadrenie môjho postoja voči voličom Hnutia Slovensko,“ odôvodňuje svoje rozhodnutie, pred ktorým zvažoval, či I. Matoviča pozve.

Pozrite si celú reláciu Na telo PLUS:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo plus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.