M. Majerský v Na telo: EÚ má dvojitý meter. Pošleme list, aby nám neodobrali fondy

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Na telo bol tentokrát Milan Majerský z KDH bez oponenta z koalície, ktorá sa dohodla na bojkote tejto relácie a moderátor Michal Kovačič tak využil inštitút prázdneho kresla. V druhej časti sa stretli podporovatelia Petra Pellegriniho a Ivana Korčoka – Jozef Banáš a Milan Kňažko.

„Toto mali vo zvyku premiéri, keď už bol moc veľký tlak a nechceli sa konfrontovať s opozíciou,“ okomentoval predseda KDH rozhodnutie koalície neprísť do Na telo.

Práve súčasný premiér hovorí o „vykostení“ tejto strany po prezidentských voľbách, v ktorých KDH podporilo neúspešného Ivana Korčoka.

„Jedni nás chcú vykostiť, druhí nás majú v žalúdku, ďalší v zuboch,“ hovorí M. Majerský. R. Ficovi odkazuje „nech sa stará viac o vládu, nech stihne vyčerpať európske peniaze, nech majú deti čo do úst, nech funguje tento štát ako má.“

Stále viac sa hovorí o ohrozených európskych fondoch. Opozícia to dáva za vinu krokom vlády, tá kritizuje tlak opozície v Bruseli. M. Majerský s odobratím fondov nesúhlasí. „Európsky parlament ma dvojitý meter – zmeny v Poľsku nekritizuje, u nás áno. Len preto že je iná vláda?“ pýta sa.

Hnutie plánuje v najbližších dňoch poslať do Bruselu list, ktorý už má byť pripravený. „Ideme požiadať aby neboli potrestaní občania,“ približuje M. Majerský.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Michal Kovačič (@michal__kovacic)

Jozef Banáš a Milan Kňažko zhodnotili aktuálnu politickú situáciu

Podporovatelia P. Pellegriniho a I. Korčoka sa zhodli pri kritike rozhodnutia koalície. „My tu nemáme sedieť, majú tu sedieť politici,“ hovoril M. Kňažko. Nechodenie do debát za dobrý ťah nepovažuje ani J. Banáš, ktorý pred druhým kolom moderoval míting P. Pellegriniho s Andrejom Babišom.

„To boli len zostrihané jeho výroky. Občania to takto vnímali,“ obhajuje J. Banáš kampaň Hlasu, v ktorej I. Korčoka vykresľovali ako kandidáta vojny. „Zozbierali sa značne deformované a nepresné vyjadrenia, vytvorila sa propaganda aby sa poškodilo Korčokovi,“ kontruje M. Kňažko.

Obaja odsúdili expresívne výrazy slovenských politikov. „To sa mi nepáči,“ uzavrel J. Banáš.

Reláciu si môžete vo forme podcastu vypočuť tu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.