Rozkol v KDH pre podporu I. Korčoka? Hlasovali za neho dve tretiny rady, tvrdí M. Majerský (Na telo)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťom relácie Na telo bol predseda KDH Milan Majerský. Jeho oponent Erik Tomáš sa pre vládny bojkot relácie diskusie nezúčastnil. Televízia Markíza preto uplatnila inštitút prázdneho kresla.

Kresťanskodemokratické hnutie v prezidentských voľbách podporilo I. Korčoka. Rozhodnutie celospoločenskej rady hnutia však nebolo jednohlasné. Je v KDH pre podporu prezidentského kandidáta rozkol? V relácii Na telo sa na to moderátor Michal Kovačič pýtal predsedu Milana Majerského.

„My sme to jednoducho v strane vyhodnotili tak, že niekomu dať podporu treba. Kresťansko-demokratické hnutie je nie len kresťanské, ale aj demokratické a my sme na celoslovenskej rade, 16. februára, prijali rozhodnutie podporiť Ivana Korčoka,“ vysvetľuje krok hnutia jeho predseda.

S prezidentským kandidátom mali mať pred vyjadrením podpory stretnutie, o ktoré podľa Majerského slov požiadal sám Korčok. Pýtali sa ho na viacero vecí, ale čo zavážilo najviac povedal sám Majerský: „Nás povzbudilo k jeho podpore najmä to, že bojoval proti hanebnej novele Trestného zákona. Bol bojovníkom za právny štát a spravodlivosť. Toto bol dôvod, prečo sme ho podporili.“

Vyhral však Pellegrini. Čo na to KDH?

Víťazom druhého kola prezidentských volieb sa stal líder Hlasu-SD Peter Pellegrini. Majerský sa vyjadril podobne ako ostatní opoziční lídri. Dúfa, že P. Pellegrini bude prezidentom všetkých občanov.

Otázne však je, ako situáciu vyhodnotí samotné hnutie, ktoré nemalo na podporu Korčoka jednotný názor. „Bola aj kritika. Sme demokratické hnutie, nemôžete očakávať, že všetci členovia budú mať rovnaký názor. Dve tretiny celej rady boli za Ivana Korčoka. Ale konfrontácie budú aj v ďalších politikách KDH a boli aj v minulosti,“ vyjadril sa jeho líder.

Otázkou Korčokovej podpory sa bude najbližší víkend zaoberať aj celoslovenská rada KDH: „Každý jeden, kto ide do súťaže, musí rátať s tým, že nemusí uspieť. KDH dvakrát neuspelo pri voľbách do Národnej rady. Teraz sa nám to podarilo. Najbližší víkend budeme mať celoslovenskú radu, kde budeme hodnotiť naše rozhodnutia.“

Reláciu si môžete vo forme podcastu vypočuť tu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.