Medveďa chránime obyčajným zákonom a ideme ho strieľať ústavným, povedal M. Majerský (Na telo)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťom relácie Na telo bol predseda KDH Milan Majerský. Jeho oponent Erik Tomáš (Hlas-SD) sa pre vládny bojkot relácie na diskusii nezúčastnil. Televízia Markíza preto uplatnila inštitút prázdneho kresla.

Ústavný zákon na odstreľ medveďa by sa mal do parlamentu dostať najbližšie dni. Predstavil ho minister životného prostredia Tomáš Taraba (SNS). Predseda KDH Milan Majerský v relácii potvrdil, že ho minister žiadal o podporu.

Líder konzervatívcov však tvrdí, že ústavný odstreľ medveďov, ktorý predstavil Taraba, hnutie nepodporí.

„My sme povedali, že sa nám to nezdá celom fér, nech nám návrh pošle. Keď sme sa dostali k materiálu, tak sme zistili, že chránime medveďa obyčajným zákonom a strieľať ho budeme ústavným,“ povedal.

Majerského hnutie sa preto rozhodlo pripraviť vlastné riešenie. „Naši právnici vypracovali seriózny návrh, s ktorým predbežne súhlasí aj pán minister Taraba,“ tvrdí. Má ísť o zmenu zákona o civilnej ochrane tak, aby sa časovo a priestorovo ohraničilo, kedy a kde sa môže medveď strieľať.

„Zákon je pripravený, sformulovaný do paragrafového znenia. Poslali sme ho pánovi ministrovi, v pondelok nám dá odpoveď,“ tvrdil v relácii Majerský.

Prečítajte si tiež:

Čas na podanie poslaneckých návrhov už však uplynul.

Predseda KDH preto dúfa, že ho predloží vláda: „Už to nemôže byť poslanecký návrh, pretože čas na podanie vypršal. Jediná možnosť je teda tá, že si ho osvojí vláda a tá ho predloží do Národnej rady. V médiách som zachytil, že by to podporila aj koalícia aj opozícia.“

Celú reláciu Na telo si môžete pozrieť tu:

Reláciu si môžete vo forme podcastu vypočuť tu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme KDH

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.