Pellegrini by bol hlúpy, ak by atmosféru strachu nevyužil, tvrdí J. Banáš (Na telo)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami relácie Na telo boli bývalý minister zahraničných vecí Milan Kňažko a bývalý diplomat Jozef Banáš.

​„Ukazuje sa, že sa dá stať prezidentom Slovenskej republiky tak, že budete šíriť nie len nenávisť, bičovať vášne a ľudí tlačiť na barikády. Ale kampaň sa dá vyhrať aj tak, že z toho druhého, by som bol presný zo mňa, urobíte kandidáta vojny. Chcem vám povedať jedno veľmi zreteľne a jasne. Toto vám nezabudnem,“ povedal Ivan Korčok bezprostredne po prehre v prezidentských voľbách.

Jeho reakciu viacerí kritizovali a tvrdia, že konal pod vplyvom emócie. Bývalý minister zahraničných vecí Milan Kňažko to však tak kriticky nevidí. „Skúsim vidieť ten kontext. Korčok hovoril o tom, že mladí ľudia utekajú do zahraničia, treba s tým niečo urobiť. Netreba ľudí klamať a ohrozovať tým, že pôjdu na vojnu, keď to nie je pravda. Rozhoduje o tom vláda a parlament. Sám Korčok niekoľkokrát vyhlásil, že v žiadnom prípade, aj keby mal tú možnosť, nepošle ich tam,“ vraví.

Korčok to podľa neho nemyslel tak, že im nezabudne svoju prehru. „Určite to nevnímam tak, že im nezabudne to, že nevyhral voľby. Ale to, že sú ľudia takýmto spôsobom podvádzaní,“ vysvetľuje.

Prečítajte si tiež:

Využil Pellegrini strach?

Bývalý diplomat Jozef Banáš Korčokovu reakciu kritizuje. „Mám pocit, že Ivan Korčok prehru nezvládol. Veľkosť politika sa, okrem iného, určuje aj podľa toho, ako zvládnete prehru. Nezvládol to,“ vraví.

„To, že nám tu hrozí konflikt sme si nevymysleli my, aby sme dali dole Korčoka. Je tu predsa vyhlásenie Borrella, poľského prezidenta, českého prezidenta. Jasne o tom hovoria. Borrel povedal, že do dvoch rokov tu bude konflikt,“ myslí Banáš. Na otázku, či Pellegriniho strana využila strach z vojny odpovedal jasne: „Samozrejme, že to využila a bola by hlúpa, ak by to nevyužila.“

Reláciu si môžete vo forme podcastu vypočuť tu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.