K. Forró v Na telo PLUS: Ak by mi dal I. Korčok skorší termín, stretol by som sa aj s ním

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Benešove dekréty sa majú upraviť tak, aby nikto neprišiel o pôdu. Vznikne pracovná skupina, povedal v relácii predseda Aliancie sľub, ktorý dostal od vlády.

Predseda Aliancie – Szövetség Krisztián Forró sa rozhodol pred druhým kolom prezidentských volieb podporiť Petra Pellegriniho. Urobil tak bez súhlasu strany. Člen predsedníctva Mózes Szabolcs v reakcii na to povedal, že sa cíti byť oklamaný. Krisztián Forró však podporu Pellegrini bez súhlasu predsedníctva za chybu nepovažuje. Tvrdí, že sa rozhodol preto, lebo „väčšina členov predsedníctva povedala, že môže podporiť Pellegriniho“.

Okrem toho Forró vyjadril Pellegrinimu podporu ešte predtým, než sa s Ivanom Korčokom vôbec stretol. „Mrzí ma, že pán Forró ani len nedal šancu tomu, aby si vypočul moju prezidentskú víziu, ktorú ponúkam aj maďarským spoluobčanom,“ napísal na sociálnej sieti I. Korčok. Predseda Aliancie však tvrdí, že ak by mu Korčok ponúkol skorší termín ako štvrtok, k stretnutiu by došlo. Korčokovi tiež vyčítal to, že aj keď na neho „nemal čas“, s neúspešným kandidátom Jánom Kubišom sa stretol už v pondelok: „Keď priority boli také aké boli, prečo to odsúval?“ 

Prečítajte si tiež:

Pracovná skupina na Benešove dekréty

Prezident Eduard Beneš v roku 1940 a 1945 podpísal 143 dekrétov, ktoré hovorili aj o konfiškácii majetku a potrestaní kolaborantov nacizmu maďarskej a nemeckej národnosti. Predseda Aliancie Krisztián Forró potvrdil, že má od vlády prísľub, že Benešove dekréty bude upravovať. „Spraví sa pracovná skupina, ktorá tie zákony zmení. Potrebné sú len drobné zmeny, aby sa nemohlo stať, že na základe Benešových dekrétov niekomu zoberú pôdu,“ vraví.

Na otázku, koľkých ľudí by sa malo odobratie pôdy týkať odpovedať nevedel. Predseda strany sa však vyjadril, že „aj keby to mal byť len jeden“, téma dekrétov je dôležitá.

Videozáznam relácie nájdete onedlho v tomto článku. Na telo PLUS si však môžete už teraz vypočuť vo forme podcastu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo plus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.