M. Maďarič v Na telo: V súčasnosti nemám nikoho, koho by som volil

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Podľa exministra kultúry za Smer-SD je SNS v súčasnej koalícii problém. Danko žiada viac, než si vydobyl politickou realitou, tvrdí Marek Maďarič.

Hostkou prvej časti druhého bojkotovaného Na telo bola poslankyňa za SaS Mária Kolíková, politici vládnej koalície pozvanie odmietli. TV Markíza preto opäť uplatnila inštitút prázdneho kresla.

V druhej časti relácie diskutovali dvaja hostia, exminister kultúry za Smer-SD Marek Maďarič a exminister financií za SDKÚ Ivan Mikloš.

Exminister Maďarič si myslí, že najväčší problém vládnej koalície je Slovenská národná strana. „Danko má osobnostné predpoklady žiadať viac, než si vydobyl politickou realitou,“ tvrdí.

V záverečnej rubrike ÁNO/NIE povedal, že sa podľa neho Andrej Danko predsedom parlamentu nestane. Hlas-SD, ktorému podľa programového vyhlásenia vlády patrí kreslo šéfa parlamentu navrhuje do funkcie Richarda Rašiho. Ten bude mať podporu aj opozičného KDH.

„Robert Fico je zdatný technológ moci. Rozdeľuj a panuj. Je to v jeho politický prospech. Nech sa oni hádajú a on bude nad tým,“ myslí si I. Mikloš.

Exminister za Smer-SD zas tvrdí, že Robert Fico vie, ako udržať koalíciu štyri roky pokope. V záverečnej rubrike na otázku či by dnes volil Smer-SD odpovedal, že v súčasnosti nemá nikoho, koho by volil.

Prečítajte si tiež:

List KDH je zbytočný. Neviem, o čo im ide, tvrdí Kolíková

„Tento list je zbytočný, nechápem, o čo im ide,“ povedala v relácii bývalá ministerka spravodlivosti a poslankyňa za SaS M. Kolíková.

Tvrdí, že argumenty, ktoré sa v liste nachádzajú sú v rozpore s ich podaním na Ústavný súd o zrušení ÚŠP.

„Písať Európskej komisii, nezaujímajte sa o to, čo sa deje na Slovensku a či európske peniaze budú alebo nebudú rozkradnuté absolútne nesedí,“ vraví.

Maďarič v druhej časti relácie zas povedal, že list môže na voličov KDH pôsobiť štátnicky a hnutiu môže pomôcť.

Reláciu si môžete vypočuť aj vo forme podcastu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.