I. Korčok má u nás dvere otvorené. K založeniu stany to zatiaľ nesmeruje, tvrdí M. Kolíková (Na telo)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prvej časti relácie Na telo sa zúčastnila poslankyňa za SaS Mária Kolíková. Vládni poslanci pozvanie odmietli. TV Markíza preto uplatnila inštitút prázdneho kresla.

Po neúspechu v prezidentských voľbách je politická budúcnosť Ivana Korčoka stále otázna. Bývalý kandidát nevylučuje ani vstup do straníckej politiky, ani založenie novej strany. „Keď ten čas dozreje,“ odpovedal I. Korčok na otázku, kedy oznámi svoje rozhodnutie.

M. Kolíková sa myslí, že v prezidentskej kampani ukázal, že vie ľudí spájať. „Najmä pri spájaní liberálnych a konzervatívnych hlasov. Myslím si, že teraz je symbolom liberálnej demokracie. Teším sa na ten čas, ktorý dozreje,“ vraví.

Dvere sú otvorenú

Poslankyňa SaS vidí Korčokovu politickú budúcnosť jednoznačnejšie. „Keby išiel do PS, nahneval by vás?“ pýta sa jej moderátor Michal Kovačič.

I. Korčok totiž vo vláde Igora Matoviča a Eduarda Hegera pôsobil ako minister zahraničných vecí za SaS.

„Takéto otázky vôbec nie sú na mieste. U nás má Ivan Korčok dvere otvorené, nechajme to na neho,“ odpovedá M. Kolíková, ktorá bola v tom čase ministerkou spravodlivosti. 

Prečítajte si tiež:

Založenie strany?

Okrem toho však vtedajší predseda SaS Richard Sulík ponúkol Korčokovi prvé miesto svojej kandidátky do parlamentu. Ten však ponuku odmietol.

„Spolupráce s ním pred poslednými parlamentnými voľbami bola na spadnutie. Napokon išiel do prezidentských volieb, myslím si, že je tento spád veľmi zrozumiteľný,“ vysvetľuje.

V tých však neuspel. Je teda možné, že založí politickú stranu? M. Kolíková to vidí nasledovne: „K tomu to nesmeruje, príde mi to hypotetické.“ 

Reláciu si môžete vypočuť aj vo forme podcastu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.