I. Radičová: Stopka eurofondom môže byť impulz pre vzburu P. Pellegriniho (Na telo PLUS)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťom utorkovej relácie Na telo PLUS bola expremiérka a sociologička Iveta Radičová.

„Národ má vždy rád zradu, ale nenávidí zradcov,“ okomentoval odchod Petra Pellegriniho zo Smeru v júni 2020 jeho predseda Robert Fico. Dnes je premiérom vlády, v ktorej je aj Hlas-SD a P. Pellegrini bude onedlho prezidentom SR. Ako bude vyzerať vzťah týchto dvoch politikov?

„Pán Fico je pragmatik,“ konštatuje expremiérka Iveta Radičová. R. Fica vraj označovala za „jednoznačného víťaza prezidentských volieb“ bez ohľadu na to, či P. Pellegrini vyhrá alebo nie. „Keď nevyhrá, tak si posilní pozíciu voči Hlasu, keď vyhral, tak si posilní svoju mocenskú politiku aj tým, že má v rukách aj prezidentský palác,“ vysvetľuje sociologička.

Otázne je, či R. Fico v takomto zmysle bude „mať v rukách“ prezidentský palác aj o 5 rokov a P. Pellegrini sa nestane prezidentom typu Michala Kováča, ktorý išiel do konfliktu s Vladimírom Mečiarom. „Viem, že sa rozprávajú tieto úvahy o akejsi možnej vzbure pána Pellegriniho voči krokom Ficovej vlády,“ hovorí I. Radičová.

Prečítajte si tiež:

Takýto scenár expremiérka predpokladá len za istých, významných okolností. Onú „vzburu“ očakáva, ak by sa P. Pellegrini stal „zatiahnutou súčasťou a spoluzodpovedným“ napríklad za zastavenie eurofondov, čo I. Radičová označuje ako „katastrofu.“

„To môže byť impulz, kedy sa prezident SR môže postaviť a povedať: moment, ale toto je vážne katastrofa,“ myslí si expremiérka a sociologička I. Radičová.

Pozrite si celú reláciu Na telo PLUS:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo plus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.