I. Radičová: Poteší ma, ak I. Korčok vstúpi do politiky, ale nahovárať ho nebudem (Na telo PLUS)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťom utorkovej relácie Na telo PLUS bola expremiérka a sociologička Iveta Radičová.

Iveta Radičová v roku 2009 skončila v prezidentských voľbách podobne ako nedávno Ivan Korčok na druhom mieste. O rok neskôr bola premiérkou. Diplomat a bývalý minister zahraničných vecí získal 1,2 milióna hlasov, čo je viac ako získala víťazka predošlých volieb Zuzana Čaputová. Aká bude jeho budúcnosť?

Expremiérka upozorňuje, že na rozdiel od I. Korčoka kandidovala ako podpredsedníčka SDKÚ-DS. „To je úplne iná pozícia,“ hovorí a dodáva, že jej „budúcnosť v SDKÚ-DS bola jasná, aj do nastávajúcich parlamentných volieb,“ preto ju takéto rozhodovanie nečakalo.

To, že je I. Korčok nestraník má podľa I. Radičovej výhody aj nevýhody. Tie spočívajú v nejasnosti jeho budúcnosti. Za výhody považuje jeho široké spektrum alternatív. „Všetky možnosti na jednej časti politického spektra by mu mali byť otvorené a ja si dovolím povedať, že aj ponúknuté,“ myslí si.

Ako naložiť s veľkou podporou? „Sám pán Korčok nemá odpoveď, ja verím, že ju nemá,“ tvrdí I. Radičová. Pripomína, že pred časom odmietol ponuku od SaS vstúpiť do straníckej politiky. Či sa odhodlá pre stranícku politiku teraz si expremiérka netrúfa odhadovať: „Myslím si, že má s tým veľký vnútorný problém.“

Prečítajte si tiež:

Možné uplatnenie finalistu prezidentských volieb vidí I. Radičová v takzvaných think tankoch pri politických stranách: „Skúsenosť pána Korčoka z diplomacie, z ministerstva zahraničných vecí je dôležitou skúsenosťou,“ myslí si a približuje, že by sa dala využiť napríklad pri vedení takýchto odborných tímov.

Mal by I. Korčok vstúpiť do straníckej politiky? „To nedokážem povedať,“ odpovedá expremiérka. Odhovárať ho ale „v žiadnom prípade“ nebude. „Pokiaľ na to nájde vnútornú motiváciu, naozaj ma poteší, ak to urobí,“ dodáva k možnej budúcnosti I. Korčoka v straníckej politike I. Radičová.

Pozrite si celú reláciu Na telo PLUS:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo plus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.