P. Šamko v Na telo: Š. Harabin by bol pre Súdnu radu prínosnejší ako J. Mazák

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Aj Sagana môžete nahradiť. Otázka je, či bude vyhrávať, reagoval na odchod M. Harkabusa a D. Mikuláša prokurátor Daniel Lipšic.

Relácia Na telo bola aj túto nedeľu rozdelená na dve časti. V prvej diskutoval predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. Do duelu s ním sme pozvali Roberta Fica (Smer-SD), Petra Pellegriniho (Hlas-SD) a Andreja Danka (SNS). Tí však túto možnosť nevyužili. Televízia sa preto rozhodla uplatniť inštitút prázdneho kresla.

V druhej časti relácie diskutovali o aktuálnom dianí v justícii sudca a člen Súdnej rady Peter Šamko a prokurátor Daniel Lipšic.

Bol Harabin kvalitný trestný sudca?

Koaličná SNS plánuje na pozíciu člena Súdnej rady nominovať jej bývalého predsedu a neúspešného kandidáta za prezidenta Š. Harabina. Oznámil to poslanec R. Michelko krátko po tom, čo Súdna rada odvolala svojho predsedu J. Mázaka pre podozrenia z lustrácie sudcov.

„To, čo za ním je, ukazuje, že by bol naozaj významným deštrukčným momentom. On by dokázal tú Súdnu radu rozložiť,“ povedal J. Mazák o nominácii Š. Harabina. Sudca a člen Súdnej rady P. Šamko si myslí, že deštruktívny vplyv mal práve J. Mazák.

​Nomináciu Š. Harabina komentoval slovami, že by v Súdnej rade nemali byť politici. „Nespĺňa odporúčania Európskej siete súdnych rád. Bol veľmi kvalitný trestný sudca, rovnako ako jeho syn. Ale ako politik by v Súdnej rade byť nemal,“ povedal v relácii.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Michal Kovačič (@michal__kovacic)

Prokurátor D. Lipšic nesúhlasí s tým, že by bol Š. Harabin dobrý sudca. „Myslím, že nemal ani jeden judikát publikovaný v zbierke súdnych rozhodnutí. Je to skôr taká legenda,“ vraví. Sudca by mal podľa D. Lipšica hľadať pravdu a Š. Harabin tento predpoklad vraj nespĺňa. „Bol opakovane usvedčený, že klamal. To je základná diskvalifikácia pre sudcu ako aj člena Súdnej rady,“ dodáva.

„Pán profesor Mazák má dokonca nález Ústavného súdu, že nehovoril pravdu pri jednom uchádzačovi. Preto nám, ako Súdnej rade, bolo zrušené rozhodnutie,“ reaguje P. Šamko.

Predstava o Korčokovej budúcnosti

Neúspešný prezidentský kandidát I. Korčok získal vo voľbách 1,2 miliónov hlasov. Ďalšie pôsobenie v straníckej politike nevylučuje, ale je stále otázne, ako podporu ľudí využije.

„Všetky možnosti, na jednej časti z politického spektra, by mu mali byť otvorené a ja si dovolím povedať aj ponúknuté,” povedala v utorok v Na telo PLUS expremiérka I. Radičová.

Predseda Progresívneho Slovenska M. Šimečka povedal, že sa s I. Korčokom vo štvrtok stretli. Detaily síce povedať nechcel, ale z jeho vyjadrenia je zrejmé, že nejaká ponuka z jeho strany padla. „Mám istú predstavu, ako by mal pokračovať v politike. Teraz si zobral čas na to, aby sa rozhodol,“ vraví.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.