Pozvanie do relácie Na telo prijal Michal Šimečka. Diskutovať budú aj D. Lipšic a P. Šamko

Michal Šimečka, Peter Šamko a Daniel Lipšic.
Hostia relácie Na telo. Zdroj: TV Markíza.

Progresívne Slovensko opäť volá ľudí do ulíc. Protivládnym protestom chcú reagovať na možné ohrozenie peňazí z druhého piliera či rušenie RTVS.

Vláda v stredu schválila novelu ministerky Martiny Šimkovičovej. Na ťahu sú teraz poslanci. Podľa Roberta Fica by mohli návrh schváliť do začiatku leta.

Opozícia tvrdí, že vláda potichu zvažuje zvýšenie daní. Rezort financií sa k tomu nevyjadruje a hovorí, že zatiaľ nevylučuje nič.

Aj o týchto témach sa bude moderátor Michal Kovačič už túto nedeľu 28. apríla 2024 v relácii Na telo rozprávať s predsedom hnutia Progresívne Slovensko Michalom Šimečkom.

Napriek koaličnému bojkotu TV Markíza do duelu s ním pozvala predsedov Smeru-SD, Hlasu-SD a SNS. Ak do relácie nikto z nich nepríde, uplatní inštitút prázdneho kresla.

Súdna rada odvolala svojho predsedu Jána Mazáka a je možné, že sa do nej, vďaka nominácii SNS, vráti neúspešný prezidentský kandidát Štefan Harabin. Prokurátori Matúš Harkabus a Daniel Mikuláš sa vzdali funkcie, keďže Maroš Žilinka nevyhovel ich žiadosti o preloženie na Krajskú prokuratúru v Žiline. Prípad vraždy Jána Kuciaka, ktorý dozorovali, teraz skončí v rukách nového prokurátora.

O aktuálnom dianí v spravodlivosti budú v druhej časti relácie diskutovať bývalý špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a člen Súdnej rady Peter Šamko.

Okrem toho prinesie Na telo aj exkluzívny prieskum preferencií politických strán od agentúry FOCUS.

Relácia Na telo sa tradične začína o 13:00 hod. na obrazovkách TV Markíza a na webe TVNOVINY.sk.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.