M. Šimečka: Dankova nehoda? Môžu čokoľvek povedať, každému je jasné, čo sa stalo (Na telo)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V prvej časti relácie Na telo bol hosťom predseda PS Michal Šimečka. Pozvanie do relácie neprijal ani jeden z troch predsedov koaličných strán, preto bol využitý inštitút prázdneho kresla.

Polícia po tri a pol mesiacoch zverejnila jeden zo záznamov nehoda predsedu SNS Andreja Danka. Tá sa stala v bratislavskej Dúbravke v noci z 11. na 12. januára.

Zároveň je prípad definitívne uzavretý, A. Danko musí zaplatiť pokutu a dva roky nemôže šoférovať. Iniciatívne prišiel mestskú časť upratovať, ako skôr avizoval.

​Kolíziu zľahčoval slovami, že ide o „ohnutú rúru.“ „Pod žiadnym alkoholom som nebol,“ zopakoval. „Je to príklad vrcholného papalášstva,“ hodnotí situáciu Michal Šimečka.

„Keby sa to čo sa stalo pánovi Dankovi stalo komukoľvek inému, akémukoľvek bežnému vodičovi, tak by mu polícia dala okamžite nafúkať, nie až na druhý deň,“ myslí si predseda PS. A. Danko mal fúkať 15 hodín po nehode.

Prečítajte si tiež:

​M. Šimečka kritizuje aj prácu s kamerovými záznamami, ktoré sú podľa neho v iných prípadoch zverejňované skôr. „Tu sme kamerové záznamy videli po mesiacoch a aj tak z nich nie je nič zjavné.“ O úmyselnom „zametení kauzy pod koberec“ predseda PS špekulovať nechcel. „Ale navonok to tak pôsobí,“ dodal.

Bude v tejto veci Progresívne Slovensko ešte niečo iniciovať? „Preskúmame ešte ďalšie možnosti, ale ja si myslím, že je každému jasné, čo sa stalo,“ odpovedá predseda hnutia. „Môžu čokoľvek povedať,“ doplnil M. Šimečka.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.