E. Chmelár v Na telo: Že sa Fico bojí vyšetrovania? Stojím si za tým, ale situácia sa zmenila

Eduard Chmelár a Magda Vášaryová.
Eduard Chmelár a Magda Vášaryová boli hosťami Michala Kovačiča. Zdroj: TV Markíza

Ak by sme mali suseda Hitlera, hlásali by sme politiku na všetky svetové strany? Pýtal sa v relácii predseda hnutia Slovensko I. Matovič.

Pre vládny bojkot bola relácia Na telo opäť rozdelená na dve časti. V prvej diskutoval predseda hnutia Slovensko a poslanec Igor Matovič. Do duelu s ním sme pozvali Roberta Kaliňáka, Matúša Šutaja Eštok a Andreja Danka. Tí pozvanie neprijali, TV Markíza sa preto rozhodla uplatniť inštitút prázdneho kresla.

Matovič skritizoval vládnu zahraničnú politiku. Konkrétne počínanie Tibora Gašpara, ktorý do parlamentu pozval ruského veľvyslanca. „Keď totalitný diktátor zo Severnej Kórey povie, že chce prísť, tak mu natiahneme červený koberec?“ pýtal sa v relácii. Matovič tvrdí, že na prvý pohľad vyzerá politika na všetky svetové strany dobre, ale je to podľa neho v skutočnosti „úplná blbosť“.

Okrem toho vláde vyčíta, že na jednu stranu odmieta dodávky zbraní na Ukrajinu a na druhej strane ich posiela do Azerbajdžanu. „Nevadí im, že budú dodávať zbrane do moslimskej krajiny, ktorá zabíja kresťanov v susednom Arménsku?“ povedal.

Smer kedysi kritizoval, dnes je poradcom premiéra

V druhej časti relácie diskutovali bývalá diplomatka Magda Vášáryová a poradca premiéra Eduard Chmelár.

Ten 18. mája 2021 povedal, že sa Robert Fico „spotený od strachu usiluje zubami nechtami zabrániť tomu, aby boli vyšetrené všetky špinavosti, ktoré sa týkajú jeho éry“. Dnes je jeho poradcom a tvrdí, že si za svojimi výrokmi stojí.

Prečo mu potom radí? Podľa Chmelára sa situácia zmenila. „Tretinu voličov Smeru tvoria ľudia, ktorí ich v živote nevolili. Zmenili sa priority, ale na svojich výrokoch nič nemením. Hrá sa o niečo celkom iné a delenie už nestojí na pravici a ľavici. Ale na zástancoch mierovej politiky a na vládach, ktoré tu boli posledné tri roky,“ vysvetľuje svoj postoj.

Podľa M. Vášáryovej nemôže mať poradca premiéra svoje názory a Chmelár by mal otvorene povedať, že s R. Ficom nesúhlasí. „Poradcovia premiéra musia počítať s tým, že ich slová sledujú všetci diplomati. Zajtra to bude na stole, čo povedal poradca premiéra v televíznej relácii,“ dodáva.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.