Raši: Byť kandidátom na prezidenta je česť, ja to zatiaľ neplánujem

Richard Sulík a Richard Raši v relácii Na telo.
Richard Sulík a Richard Raši v relácii Na telo. Zdroj: TV Markíza

Pozrite si záznam relácie Na telo s Michalom Kovačičom.

Prezidentský kandidát Smeru zostáva veľkou neznámou aj po nedeľných televíznych debatách. Miroslav Lajčák už po niekoľkýkrát kandidatúru odmietol a prezidentské ambície zatiaľ neodkryl ani podpredseda vlády Richard Raši, ktorého ako možného nominanta Smeru spomínali niektorí spolustraníci.

„Momentálne si to nepredstavujem a kandidovať neplánujem. Z môjho pohľadu by bol najlepším kandidátom Miro Lajčák. Ktokoľvek bude v boji, bude terčom pre opozíciu aj niektoré médiá. Necítime nutnosť ešte ohlásiť kandidáta," povedal Raši v debate Na telo s Michalom Kovačičom.

Jednoznačne však možnosť, že by kandidoval, nevylúčil. „Byť kandidátom na prezidenta je určite česť, ale kto to bude, to by som nechal na to, keď to preberieme na straníckych orgánoch.."

Rašiho súper v nedeľnej debate, predseda SaS Richard Sulík, vidí za hľadaním prezidentského kandidáta personálnu mizériu Smeru.

„V tejto dobe kandidovať za Smer je v podstate hanba. Všetci ľudia, ktorí pociťujú čo i len trochu slušnosti, sa držia bokom," vyhlásil Sulík.

V nedeľnej diskusii si predstavitelia dvoch najsilnejších strán opäť vyčítali známosti s Marianom Kočnerom, o ktorom sa hovorí ako o podozrivom z objednávky vraždy Jána Kuciaka Martiny Kušnírovej.

Keď Richard Raši pripomenul Sulíkovi, že s Kočnerom raňajkoval, predseda SaS sa bránil. „Ja som sa za Kočnera ospravedlnil. Pán Raši, ale kedy sa vy ospravedlníte za to, že Kočner mohol za vašich vlád takto vyrásť?" pýtal sa.

„Je zábavné, keď sa takto pýta intímny priateľ pána Kočnera, myslím v tom navštevovacom zmysle," odpovedal Sulíkovi zase podpredseda vlády za Smer.

Pozrite si záznam celej diskusnej relácie Na telo s Michalom Kovačičom:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Michal Kovačič

Dôležité udalosti