Prečo ochrankári nezastrelili atentátnika? Divákovi odpovedal bývalý šéf úradu pre ochranu ústavných činiteľov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami relácie Na telo PLUS boli tentokrát bývalý šéf ochrankárov Peter Krajčírovič a bezpečnostní experti Martin Královič a Radovan Bránik. Rozoberali zásah ochrankárov pri streľbe na Roberta Fica a moderátor Michal Kovačič hosťom tradične kládol aj otázky, ktoré nám zaslali diváci.

Jakuba zaujímalo, prečo ochrankári atentátnika nezastrelili.

„Ochranka tam nie je na to, aby zastrelila atentátnika, ale na to, aby ho eliminovala. Je potrebné ochrániť aj jeho život pred nejakým rozvášneným davom aj pred nejakými spoluobčanmi, ktorí by ho chceli zlynčovať. Pre nás je to hlavne mimoriadne dôležitý zdroj informácií, aby sme zistili, aký je motív a aby sme sme prišli na koreň veci, prečo došlo k atentátu na predsedu vlády,“ odpovedal Peter Krajčírovič, ktorý je bývalým riaditeľ Úrad pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR.

Prečítajte si tiež:

Berlica chcela počuť názor na to, že na sociálne siete unikol rozhovor so strelcom. Velvet sa opýtala, čo ochrankári robia, ak politik nechce počúvať ich rady a odporúčania. 

Maroša zaujímalo, prečo ochrankári odskakovali od premiéra a nechránili ho. Tomáš chcel počuť odpoveď na otázku, či sa bude v budúcnosti úplne obmedzovať styk najvyšších ústavných činiteľov s davom.

Odpovede na všetky divácke otázky nájdete vo videu hore.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Divácke otázky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.