Bývalý šéf ochrankárov Krajčírovič: Bodyguard nie je na to, aby zabil útočníka (Na telo PLUS)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hosťami utorkovej relácie Na telo PLUS boli bývalý šéf ochrankárov Peter Krajčírovič, bývalý člen Úradu rýchleho nasadenia Lumír Němec a bezpečnostní experti Radovan Bránik a Martin Královič.

Zákrok ochranky pri atentáte na Roberta Fica kritizovali viacerí analytici. Bol medzi nimi aj bývalý šéf ochrankárov Juraj Zábojník, ktorý pre Televízne noviny povedal, že po prvej rane mal byť útočník zastrelený. 

Hostia relácie Na telo PLUS s ním však nesúhlasia. „Ochrankár tam nie je na to, aby zabil útočníka. Je tam na to, aby zaistil bezpečnosť chránenej osoby. Bez ohľadu na to, aké riziko z toho ochránkárovi plynie. Ide o to, aby útočníka eliminoval, aby zabránil ďalšej škode,“ tvrdí šéf služobného úradu Roberta Kaliňáka a bývalý šéf ochrankárov Peter Krajčírovič. 

​Podobný názor má aj bezpečnostný analytik Radovan Bránik, podľa ktorého je zastrelenie útočníka krajné riešenie. „Potrebujeme páchateľa živého, ktorého možno stíhať, ktorého možno súdiť a v súdnom konaní vyťažiť na informácie,“ povedal.

Bývalý člen Útvaru rýchleho nasadenia Lumír Němec zas upozorňuje na to, že bol útok mimoriadne rýchly. 

„Odkedy vytasil zbraň až kým padlo tých päť výstrelov. Celkovo to boli asi tri sekundy. Keď si vezmete, že počas prvej sekundy by ste mali vyt

iahnuť a namieriť do davu zbraň, tak si myslím, že aj profesionálni elitní strelci by mali problém,“ vysvetľuje.

Pozrite si zostrih z Na telo PLUS:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Atentát na Roberta Fica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.