J. Naď v Na telo: Ak by som bol v parlamente, za uznesenie o atentáte by som nehlasoval

Hosťami Na telo boli Richard Sulík, Jaroslav Naď, József Berényi a Zuzana Gabrižová.
Hosťami Na telo boli Richard Sulík, Jaroslav Naď, József Berényi a Zuzana Gabrižová. Zdroj: tvnoviny.sk/Ľubomíra Ivanková

Nemyslím si, že Európska únia, to sme my. Máme v nej mizivé percento zástupcov, povedal čestný predseda SaS Richard Sulík.

Predseda SMK József Berényi povedal, že uznesenie Národnej rady SR o atentáte na premiéra víta. Pri rastúcej nenávisti v spoločnosti treba podľa neho hodnotiť konkrétne výroky, nie politika ako celok.

„Treba hodnotiť výroky jednotlivých politikov a nie konkrétneho politika. Nemôžeme povedať, že tento politik je dno. Tak isto, keď voláme ľudí do ulíc, nemali by sme ich volať ku každému zákonu,“ vraví Berényi.

Prečítajte si tiež:

Okrúhly stôl politikov

Predseda Demokratov Jaroslav Naď zas tvrdí, že s iniciatívou okrúhleho stola lídrov politických strán prišli oni. Pre odmietavé stanovisko niektorých z nich sa napokon nekonal. „Nemyslím si, že by som zaň hlasoval. Prišli by sme s alternatívnou verziou, nie je to dobré uznesenie. Obviňovať opozíciu, médiá, mimovládne organizácie za to, čo sa udialo a ešte za to tá opozícia zahlasovala, mi príde ako chybné,“ vraví Naď.

Voči bodu tri uznesenia namietala aj opozícia, ale napokon ho po miernej úprave podporila. „Nám sa tiež nepáčil bod tri. Nemá síce ideálne znenie, ale vieme s ním žiť,“ povedal Richard Sulík.

Bod tri uznesenia Národnej rady SR znie nasledovne: „Vyzýva všetky politické subjekty na Slovensku, ako aj médiá a mimovládny sektor, aby rešpektovali výsledky demokratických volieb a nešírili nenávisť voči legitímnej demokratickej vláde Slovenskej republiky, ako aj voči ďalším legitímne zvoleným ústavným činiteľom a verejne činným osobám, pretože výsledkom môžu byť aj takéto nenávistné trestné činy.“

Reláciu si môžete vypočuť aj v forme podcastu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.