S najvyššou súťažou má bohaté skúsenosti, teraz chce uspieť s nováčikom. Útočník Košíc sa teší na derby

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na súpiske nováčika z Košíc bude patriť k najskúsenejším hráčom. Erik Pačinda má na svojom konte už viacero sezón medzi slovenskou elitou a teraz ich bude chcieť zúročiť na východe Slovenska.

„Do Košíc som prichádzal s tým, že som si chcel ešte zahrať v najvyššej súťaži. Som rád, že sa nám to podarilo a verím, že s Košicami ešte dosiahneme nejaký úspech, začal pre TVNOVINY.sk Erik Pačinda.

Prečítajte si tiež:

Postup medzi elitu si vybojovali vďaka triumfu v druhej najvyššej súťaži, kde bojovali s Prešovom až do posledného kola.

„Bola to náročná sezóna. Všetky mužstvá sa k nám chodili ukázať, ale my sme si záver ustrážili. Veril som, že Prešov zakopne a aj sa tak stalo a my sme sa tešili z prvého miesta,“ obzrel sa za úspešným ťažením svojho tímu.

Prečítajte si tiež:

Rozdiel je obrovský

Skúsený útočník strávil posledné dve sezóny v nižšej lige. „Keď to porovnám s najvyššou súťažou, je to obrovský rozdiel. Verím, že sa s tým popasujeme. Dúfam, že ostanem zdravý a bude sa mi dariť,“ zaželal si.

Ako nováčik si dávajú pred začiatkom novej sezóny smelé ciele. „Verím, že sa v lige nestratíme. Najvyšší cieľ je prvá šestka. Verím, že sa na to zodpovedne pripravíme a budeme úspešní,“ priblížil ciele nováčika.

Prečítajte si tiež:

Teší sa na favoritov aj derby

V novej sezóne sa skúsený futbalista teší najmä na stretnutia s najväčšími favoritmi. „Teším sa na zápasy v Dunajskej Strede či Trnave, kde som hrával, ale takisto aj na duely so Slovanom. Keď chceme niečo dosiahnuť, musíme byť úspešní hlavne doma,“ poznamenal.

V novom ročníku nás čakajú východniarske derby medzi Košicami a Michalovcami. Zápasy budú mať určite svoj špeciálny náboj.

„Konečne sú na východe mužstvá a môžeme si proti sebe zahrať derby. Bude to trochu vybičované a teším sa na to,“ zakončil Erik Pačinda.

Nová sezóna najvyššej slovenskej futbalovej súťaže odštartuje v piatok 28. júla 2023 prvým zápasom Banskej Bystrice a Podbrezovej. Všetky zápasy Niké ligy budú aj naďalej s komentárom a vo full HD kvalite dostupné naživo i zo záznamu predplatiteľom streamovacej služby Voyo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Niké liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.